Shadow

Jak się ubrać do opery?

jak-sie-ubrac-do-opery

Istnieje wiele zasad mówiących o tym, jak należy się ubrać idąc do danego, konkretnego miejsca. Niestety panują pewne zasady mówiące o tym jaki strój w jakim miejscu będzie dobrym rozwiązaniem, a jaki może stać się naszą gafą. Ogólne twierdzenie mówi o tym, że wybierając strój do opery powinniśmy nim pokazać swój szacunek do tego miejsca i grających aktorów, dlatego nie wypada pójść w zwykłych dżinsach i t-shircie.

Z podstawowych zasad należy zwrócić uwagę na to, żeby nie ubierać się zbyt jaskrawo i kolorowo. Opera jest miejscem, gdzie to nie widownia, a scena powinna głównie zwracać uwagę. Podobnie jest z białą koszulą, też nie będzie odpowiednia do takiego miejsca, ponieważ to nie jest egzamin. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet będzie sukienka + eleganckie dodatki, nie zapominając o eleganckiej fryzurze i makijażu.

Idealnym i dosyć powszechnym rozwiązaniem będzie mała czarna. Jeśli nie mamy do takiej dostępu, może sprawdzić się także sukienka koktajlowa o przygaszonych kolorach. Jeśli natomiast w ogóle nie lubimy chodzić w sukienkach, możemy ubrać spodnie, ale koniecznie dobierając do nich elegancką tunikę lub aksamitną bluzkę. Grunt, żebyśmy nie mieli odkrytych ramion, ani zbyt bardzo odkrytych nóg. W przypadku butów oczywiście najlepsze będą szpilki. Jednak nie jest to jakiś niezbędny do spełnienia wymóg.

Długość sukienki także jest niezwykle istotną kwestią. Oczywiście nie powinniśmy wybierać mini, dlatego sukienka o długości midi powinna najlepiej się sprawdzić. Dodatkowo torebka kopertówka i eleganckie dodatki dodają naszemu strojowi uroku. Powinniśmy wyglądać jak najbardziej elegancko się nam uda 🙂 W przypadku naszej fryzury, też powinniśmy postawić na elegancję w jak najwyższym stopniu. Eleganckie upięcie i lekki makijaż będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Odnośnie naszego partnera, to dobrze jeżeli będzie ubrany w podobnym stylu. Głównie chodzi o to, żeby jeśli ty ubierasz sukienkę koktajlową nie okazało się, że twój partner przyjdzie w smokingu, bo może trochę cię przyćmić. Oczywiście przypilnuj, żeby on też się elegancko ubrał – nie wpadł na pomysł ubrania dżinsów 🙂 Ogólnie przyjętą zasadą jest to, żeby do opery facet miał ubrany garnitur z koszulą, krawatem lub muchą. Czasem zdarza się, że mężczyźni do opery wybierają także smokingi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *