Shadow

Jak jeść, aby schudnąć?

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe diety cud, które mają nas odchudzić szybko, sprawnie i dużo. Do tego jeszcze reklamy magicznych środków odchudzających, przy których nie trzeba nawet żadnej diety czy aktywności fizycznej. Po prostu łykamy tabletkę rano, łykamy na wieczór i gdy dopadnie nas głód. W cudowny sposób chudniemy.

Każdy racjonalnie myślący osobnik wie, że to bzdury i zwykłe naciąganie, to jednak, gdy jesteśmy desperacji, to często nie myślimy racjonalnie i sięgamy po kolejne specyfiki, które w cudowny sposób mają nas odchudzić. Gdy do tego dołączymy jeszcze którąś z cudownych diet- cud, to bądźmy pewni, że dopadną nas wielkie kłopoty zdrowotne, a w najlepszym czasie całkowite rozregulowanie naszego organizmu. W efekcie o wiele trudniej będzie nam schudną i takie błędne koło przerwać.

Aby schudnąć trwale i bezpiecznie, to nie możemy korzystać ani z diet- cud, ani też z cudownych środków odchudzających. Niestety nikt jeszcze nie wymyślił żadnej tabletki na odchudzanie i nie ma nic innego, ani też lepszego niż zmiana swoich nawyków żywieniowych.

Podstawą w schudnięciu i utrzymaniu wagi już na zawsze jest zdrowe odżywianie. Nie, zatem jakieś krótkotrwałe głodówki, ale zmiana niezdrowych produktów i zastąpienie je zdrowymi.

Podstawowa zasada w diecie redukcyjnej to zmniejszenie liczby węglowodanów. Dodatkowo pamiętamy też, by sięgać po nie jedynie rano i w porze obiadowej. Wieczorem zastąpmy je produktami białkowymi, które połączymy z warzywami. Pamiętajmy też o tym, aby wybierać zawsze chude mięso, wędliny i nabiał. Do tego koniecznie tylko ciemne pieczywo, makarony, ryż i kasze. Nie zapominajmy oczywiście o owocach, które są prawdziwą bombą witaminową, jednak nie spożywajmy ich przed snem. Zrezygnujmy też całkowicie z produktów przetworzonych, jak chipsy, ciastka czy cukierki. Niedozwolone też są gotowe soki czy napoje gazowane. Zastępujemy je wodą, herbatkami ziołowymi i sokami własnoręcznie wyciśniętymi ze świeżych owoców.

W naszej diecie nie może zabraknąć oczywiście ryb i posiłki na ich bazie powinny być sporządzane przynajmniej trzy razy w tygodniu. Ryby dostarczają naszemu organizmowi bardzo cennych kwasów omega, które są niezbędne dla naszej odporności, zdrowego serca, wzroku i zdrowych kości.

Co też niezwykle istotne, pamiętajmy o tym, aby spożywać 4-5 małych posiłków w równych odstępach czasu? Nie wolno dopuszczać do uczucia głodu, ani też przejadać się. Zatem złota zasada to: jemy mniej a częściej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *