Shadow

Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

Każda i każdy z nas marzy o pięknym wyglądzie, szczupłej sylwetce i nienagannej aparycji. Niektórym natura niczego nie poskąpiła, inni jednak wciąż o ten swój piękny i szczupły wygląd muszą ostro walczyć. Bardzo często robią to jednak bardzo nieumiejętnie i to doprowadza do rozregulowania organizmu i oczywiście nie pozwala trwale schudną. Jak zatem się odchudzać aby efekty były trwałe i pozostały już na zawsze? Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że możliwe. Wiele osób otyłych schudło i cieszy się szczupłą sylwetką i zdrowiem. Trzeba jednak do odchudzania podchodzić poważnie i oczywiście z odpowiednią wiedzą. Jeżeli jej nie posiadamy, to dla własnego bezpieczeństwa korzystajmy z pomocy fachowców: dietetyków, doradców żywieniowych i trenerów.

Aby odchudzanie było bezpieczne i efektywne to konieczne jest przeprowadzenie podstawowych badań. Teraz czas na plan ćwiczeń i diety. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić dlaczego tyjemy: odżywiamy się niezdrowo, jemy przetworzone produkty, mało się ruszamy, jemy dużo słodyczy czy też może wszystko na raz.

Efektywne odchudzanie to odchudzanie spokojne bez szaleństw. Najpierw redukujemy wagę a potem wychodzimy stopniowo z diety restrykcyjnej i przyzwyczajamy organizm do nowej i zdrowej tym razem diety.

Oczywiście plan żywieniowy dla każdego będzie inny. Musi on być dopasowany zarówno do płci, wagi i sposobu życia. Zawsze musi być 4- 5 małych posiłków, które są spożywane w regularnych odstępach czasu. Oczywiście komponujemy je tylko ze zdrowej żywności, jednak nie zapominamy o żadnej grupie pokarmowej. W posiłkach muszą się zatem znaleźć na pierwszym miejscu warzywa, ryby, chudy nabiał, mięso, owoce, woda, zioła, kasze a także w małych ilościach ciemne pieczywo i makarony. W pierwszej fazie odrzucamy całkowicie słodycze, białe pieczywo, ziemniaki, makarony.

Oczywiście dieta musi być połączona z regularnym wysiłkiem fizycznym i on też musi być dopasowany przez specjalistę do każdego indywidualnie. Ważne jest abyśmy ćwiczyli regularnie i przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Aby znów nie powrócić do starej wagi, to musimy pamiętać o tym, że już zawsze nasza dieta musi być zdrowa i oparta tylko na takich pełnowartościowych produktach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *