Shadow

Jak rozpocząć odchudzanie?

Odchudzanie to wieloetapowy proces, do którego powinniśmy się odpowiednio przygotować. Idealnie by było wybrać się do dietetyka i pod jego profesjonalnym okiem rozpocząć ten trudny etap w swoim życiu. Jak jednak wiadomo nie każdy chce lub też może sobie pozwolić na osobistego trenera i dietetyka, zatem nie pozostaje nic innego jak rozpocząć odchudzanie samodzielne.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie swojego stanu zdrowia i najlepiej w tym celu udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i sprawdzić swój ogólny stan zdrowia. Szczególnie jest to istotne przy dużej nadwadze, gdzie mogło dojść do szeregu niebezpiecznych chorób związanych z otyłością. Warto wtedy zapytać lekarza czy takie samodzielne odchudzanie jest w ogóle możliwe.

Zakładając, że sprawdziliśmy stan naszego zdrowia, rozpoczynamy walkę z kilogramami. Najpierw należy dokonać dokładnych pomiarów swojego ciała. Mierzymy talię, biodra, udo, klatkę piersiową i skrupulatnie notujemy wszystkie dane razem z datą. Kolejny kro to ważenie, które wykonamy ponownie dopiero za miesiąc. Pomiarów natomiast dokonujemy, co tydzień.

Następnie modyfikujemy dietę:

– eliminujemy cukier, białe pieczywo, białe makarony i ryż

-napoje gazowane i kupne soki zastępujemy wodą i sokami zrobionymi w domu

-włączamy do diety produkty z pełnego przemiału: ciemne pieczywo, makarony itp.

-do każdego posiłku dodajemy dużo warzyw, zarówno w formie duszonej jak i na surowo

-jemy małe posiłki, ale często i regularnie.

Teraz przychodzi kolej na zrobienie odpowiednich zakupów i zaplanowanie treningu. Ćwiczymy przynajmniej trzy razy w tygodniu po 40 minut. Rodzaj aktywności fizycznej jest właściwie dowolny, ważne natomiast, aby mieszać ćwiczenia cardio z siłowymi na poszczególne partie mięśni.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *