Shadow

Głodówka na odchudzanie

W obecnych czasach modny jest kult szczupłego ciała i sportowej sylwetki. Dlatego też wszyscy odchudzamy się na potęgę. Robią to zarówno nastolatki jak i kobiety w wieku dojrzałym. Trend na zdrowy tryb życia zatacza coraz szersze kręgi i wszyscy cieszymy się z tego niezmiernie. Warto prowadzić, bowiem aktywny tryb życia, zdrowo się odżywiać i to nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale przede wszystkim dla swojego zdrowia.

Bardzo często kobiety chcą schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie i wówczas decydują się na głodówki. Oczywiście nie polecamy tego typu zabiegów, gdyż na dłuższą metę głodowanie może przynieść więcej strat niż pożytku naszemu organizmowi.

Jeżeli jednak uparłyśmy się i musimy szybko schudnąć, to wprowadźmy dwu lub trzydniową głodówkę, jednak taką umiarkowaną. Polecamy takie krótkie posty raz w roku, gdyż oczyszczą organizm z nagromadzonych toksyn i przy okazji pozwolą nam stracić kilka nadprogramowych kilogramów.

Taka głodówka oczyszczająca nie powinna oczywiście polegać na całkowitym braku pożywienia i picia, tylko na jego ograniczeniu. W trakcie głodówki pijmy dużo wody niegazowanej, a posiłki zastąpmy zdrowymi koktajlami na bazie jogurtów naturalnych i świeżych owoców i warzyw. Miksujmy je w zależności od swoich upodobań smakowych, przyprawiajmy delikatnie cynamonem, miodem, orzechami, migdałami, lnem i sezamem. Takie mikstury dostarczą nam dużo błonnika, witamin i minerałów, które są niezbędne dla organizmu. Pamiętajmy o tym, aby do koktajlu śniadaniowego dodać kilka łyżek płatków owsianych, gdyż rano potrzeba organizmowi dużo energii. Wieczorem lepsze będą takie na bazie jogurtu, warzyw i różnych smakowych dodatków.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *