Shadow

Nordic walking na odchudzanie

Każdy rodzaj aktywności fizycznej sprzyja odchudzaniu. Abyśmy jednak wytrwały w swoim postanowieniu i regularnie uprawiały sport, to musimy też odpowiednio dobrać dyscyplinę, którą będziemy uprawiać. Musi być ona dobrana do naszych predyspozycji fizycznych, do stanu naszego zdrowia, a także musi sprawiać nam przyjemność. Sposobów na ruch jest naprawdę cała masa i każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Bardzo modny w ostatnich latach stal się nordic walking, dyscyplina fitness, która początkowo zainteresowała w Polsce jedynie seniorów. Obecnie z zalet tej dyscypliny korzysta również wielu młodych ludzi, gdyż widzą jak spektakularne przynosi efekty.

Nordic walking jest to połączenie szybkiego marszu lub chodu sportowego z elementami jazdy na nartach biegowych. Idealne dla osób w każdym wieku bez ograniczeń zdrowotnych. Ważne jest również to, że nie potrzeba tutaj wielu nakładów finansowych na rozpoczęcie ćwiczeń, wystarczą zwykłe kijki od nart, wygodne buty i strój. Możemy chodzić wszędzie i w każdą pogodę, nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Ten rodzaj ruchu angażuje wbrew pozorom dość sporo mięśni, gdyż pracują zarówno nogi, ręce jak i brzuch. Przyspiesza się przemiana materii i tym samym tracimy zbędne kilogramy. Być może powoli, ale systematycznie i bezpiecznie dla zdrowia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *