Shadow

Jak przygotować duże wesele?

Wesele to bardzo ważna uroczystość w życiu pary młodej i jej rodziców. Pragniemy, aby ten dzień był najpiękniejszy w naszym życiu i chcemy też, aby nasi goście byli zachwyceni.

Choć obecnie odchodzi się już od wielkich wesel na rzecz małych i kameralnych, to jednak niektórzy wciąż pragną ten dzień uświetnić zgodnie z tradycją i planują wielkie wesele.

Jest to przedsięwzięcie bardzo kosztowne, wymagające wielu miesięcy przygotowań i dużego nakładu pracy. Oczywiście idealnie by było zatrudnić do tego fachową pomoc w postaci firmy zajmującej się tego typu sprawami, jednak koszt wesela wówczas wzrośnie i nie każdy będzie tego chciał.

Podpowiemy, więc krok po kroku jak przygotować się do tego wielkiego wydarzenia i w jakiej kolejności załatwiać wszystkie sprawy.

W pierwszej kolejności wybieramy termin ślubu i rezerwujemy go w Urzędzie Stanu Cywilnego lub u księdza proboszcza. Jeżeli ślub bierzemy w Kościele, to musimy odbyć szereg nauk przedmałżeńskich i na to również trzeba przeznaczyć swój czas.

Kolejna sprawa to wybór sali weselnej, która pomieści naszych gości. Przy dużym weselu i gdy zapraszamy gości z daleka, warto zarezerwować również hotel, który powinien znajdować się w pobliżu naszej sali weselnej.

Gdy najważniejsze mamy zaklepane, to czas na spokojnie przemyśleć, w jakim stylu będzie nasze wesele i jaki rodzaj muzyki chcielibyśmy, aby nam towarzyszył. Czas, więc na rezerwację zespołu lub didżeja. Oczywiście na tym etapie musimy również wybrać fotografa, który uwieczni te wszystkie wyjątkowe chwile.

Przy wyborze zespołu lub fotografa, warto zasięgnąć opinii wśród znajomych, przyjaciół i na forach społecznościowych. Opinie innych par, które już korzystały z wybranych usług będą najlepszą rekomendacją i dadzą nam gwarancję, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Gdy najważniejsze terminy zaklepane, to mamy czas na wybór strojów weselnych i dekoracji. Tutaj panna młoda zazwyczaj skorzysta z pomocy mamy, przyjaciółki lub siostry, a pan młody z pomocy męskich członków rodziny.

Dekoracja Sali weselnej, choć bardzo przyjemna, to jednak pracochłonna i warto ją zostawić profesjonalnej firmie. Wybierzmy, więc charakter wystroju, kolor kwiatów i dodatków, a resztę pozostawmy firmie.

Na 2-3 miesiące przed uroczystością, warto wybrać i doręczyć zaproszenia. Te dla najbliższej rodziny, która mieszka blisko można zawieźć osobiście, jednak dla pozostałych gości bez wyrzutów sumienia wysyłamy pocztą.

Tuż przed weselem zamawiamy jeszcze tort, wybieramy menu weselne, zamawiamy wizytę u kosmetyczki i u fryzjera. Warto wcześniej zrobić próbę, zarówno makijażu jak i fryzury, tak, aby potem w dzień ślubu nie było niespodzianek.

Tak przygotowani możemy spokojnie czekać na ten najważniejszy dzień w naszym życiu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.