Shadow

6 skutecznych sposobów na zmarszczki.

Pojawiające się na twarzy, szyi i dekolcie zmarszczki są pierwszymi objawami starzenia się naszego organizmu. Z upływem lat skóra staje się cienka, wiotka i mało elastyczna. Oczywiście musimy dołożyć do tego jeszcze predyspozycje genetyczne i mamy pełny obraz zmian, które następują w naszej skórze na skutek starzenia się.

Niestety nikt jak dotąd nie wynalazł eliksiru młodości, więc ten etap nastąpi u każdego z nas.

Aby nieco opóźnić ten proces, to musimy od najmłodszych lat dbać o swoją skórę i zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

1.Stosujemy kremy ochronne i nawilżające.

2. Nie czekamy na pojawienie się zmarszczek, tylko od 30 roku życia zaczynamy regularnie stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Wybieramy je metodą prób i błędów, gdyż ciężko od razu natrafić na taki krem, który idealnie będzie współgrał z naszą skórą. Wybierajmy takie kremy, które w swoim składzie zawierają kwasy owocowe, antyutleniacze, witaminy, minerały i kwas hialuronowy. Składniki te nie tylko odżywią skórę, nawilżą, ale też jednocześnie pobudzą ją do produkcji kolagenu, która niestety wraz z wiekiem jest coraz słabsza.

3. Regularnie oczyszczajmy twarz stosując dobrane do rodzaju cery toniki i mleczka oczyszczające.

4. Usuwajmy martwy naskórek, który jest główną przyczyną powstawania zaskórników, wyprysków i przebarwień. Regularne wykonywanie peelingów sprawia, że wszelkie substancje z maseczek i kremów o wiele lepiej się wchłaniają.

5.Stosujmy maseczki nawilżające, odżywcze i ujędrniające.

6. Co jakiś czas odwiedźmy salon kosmetyczny i zafundujmy skórze masaż ujędrniający, który pobudzi tkanki do efektywniejszej pracy i sprawi, że zmarszczki będą o wiele wolniej się pojawiały.

Tymi sposobami znacznie możemy opóźnić proces pojawiania się zmarszczek, jednak pod warunkiem, że będziemy dbać o skórę regularnie.

Z upływem lat zmarszczki jednak i tak się pojawią i wówczas możemy te najbardziej uporczywe nieco zminimalizować wstrzykując botoks lub wykonując lifting twarzy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *