Shadow

Jak przetrwać święta i nie przytyć?

141933751257762900

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas spędzany przy stole. Rodzinne spotkania, podczas których spożywamy nieograniczone ilości serwowanych potraw nie sprzyjają zdrowej sylwetce. Do tego wysokokaloryczne napoje i nadprogramowe kilogramy przed sylwestrową zabawą gwarantowane! Jak przetrwać święta i nie załamać się po wejściu na wagę?

Po pierwsze: jedz racjonalnie

Już pierwszego dnia na wigilijnym stole zgodnie z tradycją zagościć powinno co najmniej 12 dań. Spożycie dużych ilości każdego z nich stanowi nie lada wyzwanie i może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. Jest na to sposób! Poczekaj aż gospodyni poda wszystkie znajdujące się w menu potrawy i nałóż je na talerz tak, by stanowiły jedną porcję. Jedz powoli, celebruj chwile spędzone przy świątecznym stole.

Po drugie: odejdź od stołu

Rozmowy z bliskimi i towarzysząca im radosna atmosfera sprawiają, że wielu z nas nie kontroluje ilości przyjmowanych pokarmów. Kolejne żarty wujka przeplatane są porcjami kalorycznych ciast. Kiedy skończysz jeść, odejdź od stołu lub odnieś talerz do kuchni. W ten sposób pokusy związane ze spożyciem kolejnych porcji pięknie wyglądających dań przygotowanych przez babcię nie będą tak silne. Zamiast sięgania po kolejną porcję ciasta, napij się herbaty.

Po trzecie: pij wodę i herbatki ziołowe

Kolejnym często popełnianym błędem, na który wiele z nas nie zwraca uwagi jest picie słodkich napojów. W niektórych domach przygotowuje się tradycyjny kompot z suszonych owoców. Napój ten świetnie działa na procesy trawienne, jednak ze względu na specyficzny zapach i aromat nie jest lubiany przez sporą część Polaków. Słodkie napoje warto zastąpić wodą niegazowaną lub ziołową herbatką. W tym wypadku świetnie sprawdzić się mogą dwie nowe propozycje TEEKANNE z linii Harmony for Body & Soul, które pomogą oczyścić organizm i wesprą nas w walce z poświątecznym balastem. TEEKANNE Detox&Slim stanowi połączenie zielonej herbaty, znanej z właściwości oczyszczających pokrzywy, aromatycznej mięty i owocu dzikiej róży. Druga herbatka, TEEKANNE Purify&Slim to napar na bazie czerwonej herbaty, wzbogacony orzeźwiającym smakiem mięty. Dzięki nim odchudzanie będzie przyjemniejsze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *