Shadow

Jak prać ręcznie biustonosze i delikatną bieliznę

Choć wrzucenie biustonosza do pralki może wydawać się szybkim rozwiązaniem, jest to pewny sposób, aby fiszbiny w mgnieniu oka przebiły tkaninę. Ręczne pranie biustonoszy jest zalecane przez marki i projektantów bielizny i pomaga ono zachować ich kształt oraz dopasowanie. Dobra wiadomość dla Ciebie: to naprawdę łatwe!

Jak prać ręcznie biustonosze i delikatną bieliznę

Napełnij zlew / umywalkę lub miskę letnią wodą, chyba że metka dotycząca pielęgnacji biustonosza określa inną temperaturę wody. Dodaj delikatny detergent. Upewnij się, że detergent jest całkowicie rozpuszczony przed dodaniem bielizny.

Ostrożnie umieść biustonosz w wodzie z detergente i pozwól mu się moczyć przez 15 minut. Delikatnie wmasuj płynny roztwór we wszystkie zakamarki biustonosza.

Dokładnie spłucz. Jeśli robisz pranie w umywalce lub zlewie przepłucz go pod strumieniem chłodnej wody. W przeciwnym razie napełnij miskę świeżą chłodną wodą, zanurz biustonosz i delikatnie go wypłucz.

Delikatnie wyciśnij, wymodeluj i wysusz na płasko. Aby pozbyć się nadmiaru wody, delikatnie wyciśnij wodę z pasków i pleców lub wyklep ją (w tym miseczki) ręcznikiem. Następnie uformuj i wysusz na płasko.

No i to tyle! Jak widać to naprawdę proste!

Przeczytaj także