Shadow

Jak pomalować oczy, aby podkreślić kolor tęczówki?

Jak pomalować oczy, aby podkreślić kolor tęczówki?

Jak pomalować oczy, aby podkreślić kolor tęczówki?

Makijaż oczu to bardzo ważny element każdej stylizacji. Mówi się, że właśnie oczy są zwierciadłem duszy i to stwierdzenie jest zgodne z prawdą – w oczach odbija się każde zmartwienie, smutek i niepokój, ale też radość i namiętność. Warto zadbać o ich piękną oprawę i wydobyć to, co w nich najlepsze – kolor! Jak pomalować oczy, aby stał się widoczny?

Jak pomalować oczy – o czym warto wiedzieć?

Najczęściej występującym kolorem tęczówki na świecie jest brązowy. Szacuje się, że nawet 70% ludzkości ma brązowe oczy! Na drugim miejscu plasuje się niebieski – może przybierać jednak różne odcienie. Oczy ciemnoniebieskie to najczęstszy wariant, a oczy jasnobłękitne są hipnotyzujące i potrafią zaczarować niejedną osobę. Obok oczu niebieskich wymienia się też szare, choć często trudno odróżnić te dwa kolory. Tuż za niebieskimi, wraz z tytułem najrzadziej występujących w światowej populacji kolorów oczu, lokuje się kolor zielony. To jedno z najrzadszych zjawisk, choć bardzo spektakularne.

Kobiety od lat zadają sobie pytanie, jak pomalować oczy, aby podkreślić ich kolor i wydobyć to, co w nich najlepsze. Może się wydawać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Coś w tym jest: wiele zależy od kształtu twarzy i osadzenia oczu. Istnieją jednak pewne zasady ogólne, do których warto się zastosować – w takim przypadku niesamowity efekt murowany!

Jak pomalować oczy – tęczówka prawdę ci powie!

Jeśli chcesz umiejętnie dobrać najlepszy dla swoich oczu kolor cienia do powiek, dowiedz się, co naprawdę do nich pasuje, aby móc zaopatrzyć się jedynie w kosmetyki, które odpowiadają twojemu typowi urody. Jak pomalować oczy brązowe? Zdecydowanie najlepszym wyborem będą w tej sytuacji kolory ziemi, czyli brązy, beże, delikatne szarości i przygaszone zielenie. Jeśli wolisz jaśniejszą i bardziej jaskrawą kolorystykę, z twoją tęczówką dobrze będzie współgrać także kolor koralowy lub brzoskwiniowy. Ciemnobrązowe oczy można delikatnie obrysowywać czarną kreską, lepiej jednak powstrzymać się od tego kroku w przypadku małych lub głęboko osadzonych oczu – to je pomniejszy. Jak pomalować oczy niebieskie? Najlepiej sprawdzą się kolory delikatne i harmonijne – szarości, grafity, pastele i róże. Jeśli wolisz ciemne cienie, postaw na czerń lub brąz. Posiadaczki oczu zielonych powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na złoto, zielenie, delikatne brązy. W każdym przypadku należy dostosować cień do danej okazji – jeśli sytuacja wymaga elegancji, można postawić na cień brokatowy, na co dzień lepiej pozostać przy delikatnym macie. Doskonałe palety do oczu znaleźć można wśród produktów drogeryjnych, np. Maybelline czy Wibo. Wiele z nich można kupić także online. Są to kosmetyki Makeup Revolution, Sleek, Zoeva i inne.

Przeczytaj także