Shadow

Dlaczego związki się rozpadają?

woman-1006102_1920

Spora większość z nas posiada za sobą związki, które na samym początku zapowiadały się po prostu idealnie. Wszystko było jak w bajce. Zarówno Ty, jak i on dbaliście o to, aby spędzać ze sobą jak najlepiej czas w wyśmienitej atmosferze. Niestety, ale proza życia czasami bywa bardzo brutalna. Nie zawsze życie jest na tyle łaskawe i często nawet najbardziej szczęśliwe związki – rozpadają się. Co zatem jest istotne, żeby zbudować nowy, a przede wszystkim zdrowy związek?

Źle dopasowane charaktery?

Najczęstszą przyczyną, którą podaje się za rozpad związków, jest niezgodność charakterów. Według przeprowadzonych badań, aż 23 % ankietowanych wskazało właśnie tą cechę. Kluczowym momentem, kiedy para postanawia się rozpaść jest również niewierność. Partnera poznajemy dopiero z czasem. Wówczas mogą wyjść na jaw sekrety, które z jakiś powodów były ukrywane, jak na przykład nałogi. Dopasowanie charakterów jest ważne, ponieważ nie do końca prawdą jest, że przeciwieństwa się przyciągają. Często osoby, które są do siebie podobne tworzą naprawdę trwałe relacje. Łączy je wspólna pasja, uwielbiają wspólnie robić pewne rzeczy. Tym samym – stale mają o czym rozmawiać. A rozmowa w związki jest na prawdę strasznie istotna. Jeżeli zderzają się ze sobą dwa przeciwieństwa, które nie potrafią iść na kompromis, to raczej relacja taka nie przetrwa zbyt długo, gdyż któraś ze stron zacznie się męczyć.

Kolejną istotną rzeczą, która wpływa na rozpad związku, to niedogodności, które wynikają ze zbyt małych nakładów finansowych. Najczęściej pojawiają się konflikty na tle finansowym wtedy, kiedy ludzie pragną ze sobą zamieszkać. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cenią sobie dopasowanie seksualne. Obie płcie wskazują, że w niekótrych wypadkach jest to naprawdę kluczowe. Jeżeli źle czujemy się z daną osobą w łóżku, to prędzej czy później – dochodzi do zdrady i szukania przygód na boku. Z tego właśnie powodu spełnianie oczekiwań jest tak bardzo istotne.

Czasem bywa tak, że powody, dla których się rozstajemy są naprawdę błahe. Dzieje się tak wtedy, kiedy ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i każdą kłótnię traktują jak koniec związku. Nie mniej jednak, niektóre powody rozpadów związków są bardziej poważne. Warto wspomnieć również o tym, iż dla miłości potrafimy też wiele pokonać. Miłość zostaje niszczona przez nałogi, przemoc, niewierność czy niezgodność charakterów, z którymi jest naprawdę trudno dykutować.

Jeśli naprawdę kochamy, to każda nasza decyzja powinna zostać odpowiednio przemyślana. Warto do końca walczyć o związek, jeśli tylko uważamy, że warto. Niestety często rozstanie stanowi najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Skoro nie potrafią się ze sobą dogadać, to po co się męczyć? Nie należy trwać przy kimś z powodu przyzwyczajenia, ponieważ omija nas okazja na poznanie kogoś, przez kogo zostaniemy naprawdę docenione.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *