Shadow

Jak pielęgnować skórę jesienią?

woman-1824637_1280

Latem nasza skóra jest opalona, promienna i dotleniona. Gdy przychodzi jesień, to wraz z jesiennym chłodami i z brakiem słońca nasza cera szarzeje i znów zaczynamy mieć z nią problemy. Pojawiają się wypryski i problemy z przetłuszczaniem. Z powodu braku słoneczka skóra traci też swój letni blask i nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie.

Wraz z przemijającą opalenizną skóra szarzeje, ale też zaczyna się łuszczyć i pokazują się przebarwienia skórne. Konieczne jest regularne i dość częste wykonywanie peelingu, który złuszczy nie tylko martwy naskórek ale też resztki opalenizny i łuszczącej się skóry. Pomoże to również w likwidacji przebarwień, które bardzo często występują po długiej ekspozycji na słońce.

Gdy przebarwienia są mocne i nie schodzą podczas peelingu, to warto je wybielić wcierając sok z ogórka. Oczywiście można się również wspomóc maściami rozjaśniającymi z apteki, jednak zawsze warto stawiać w pierwszej kolejności na naturę.

Skóra po lecie jest nie tylko łuszcząca i przebarwiona, ale też sucha i mało elastyczna. Warto więc zafundować jej odżywcze maseczki, które ujędrnią, nawilżą i jednocześnie uelastycznią skórę. Idealnym pomysłem będzie na przykład kąpiel z dodatkiem mleka koziego, która sprawi, że skóra po niej będzie aksamitnie gładka. Po takiej kąpieli warto wmasować gotowy balsam ujędrniający i zawinąć ciało w folię. Po kilkunastu minutach w takim kokonie, skóra nasza się rozgrzeje i pobierze wszystkie aktywne składniki z balsamu.

Często jesienią i zimą nasza skóra zaczyna produkować większą ilość potu. W wyniku tego dochodzi do powstawania nieestetycznych wyprysków i zaskórników. I tutaj również pomogą regularne peelingi, a także traktowanie skóry tonikami antybakteryjnymi. Warto również wybierać produkty, które nie tylko usuwają nadmiar potu, ale także takie, które zwężają rozszerzone pory.

Jeśli domowe sposoby zawodzą, nie skutkują również tańsze i droższe kosmetyki z pomocą przyjść może jeszcze medycyna estetyczna. Składa się na nią szereg różnego rodzaju zabiegów na twarz i ciało – konkretne zabiegi uzależnione są od kliniki, która takowe przeprowadza. Przykładowe zabiegi znaleźć można na stronie www.lespa.pl. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w Le SPA jest ostatnio HydraFacial – polecany przez hollywoodzkie gwiazdy.

Przy jesiennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała pamiętajmy nie tylko o zewnętrznym aspekcie, ale również o nawadnianiu skóry od wewnątrz. W tym celu spożywajmy duże ilości niegazowanej wody mineralnej, a także spore ilości warzy, owoców, które zawierają cenne dla skóry witaminy i minerały.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.