Shadow

Jak odbudować słabe, zniszczone włosy?

Zdrowe, dobrze układające się i pełne blasku włosy pozostają wciąż w sferze Twoich marzeń? Włosowe eksperymenty bądź złe nawyki pielęgnacyjne sprawiły, że Twoje włosy są niestety słabe, łamliwe i matowe? Powalcz o właściwy efekt i skup się na codziennej pielęgnacji. Zobacz, co możesz zrobić, aby polepszyć stan swoich włosów i wreszcie cieszyć się pięknie wyglądają fryzurą. Niech włosy staną się Twoją wizytówką i powodem do kobiecej dumy – to wcale nie jest trudne!

Ogranicz szkodliwe zabiegi stylizacyjne

Suszenie, prostowanie, kręcenie czy układanie za pomocą szczotki – to tylko niektóre z zabiegów stylizacyjnych, które poważnie uszkadzają strukturę włosów. Suszarka oraz inne urządzenia stylizacyjne mocno zmniejszają ilość lipidów oraz wartość odżywczą w pasmach Twoich włosów. Niekorzystny wpływ na włosy mają również gorąca woda, częste farbowanie czy rozjaśnianie. Jeśli chcesz dołączyć do właścicielek zdrowych i lśniących pasm, musisz ograniczyć tego typu zabiegi oraz zadbać o właściwą pielęgnację, bez względu na długość czy ilość włosów.

 Nie zapominaj o rozczesywaniu

Podstawową kwestią, ułatwiającą odbudowywanie słabej struktury włosa, jest również ich właściwe rozczesywanie. Szarpanie, pocieranie ręcznikiem czy rozczesywanie dłońmi to niewinne czynności, które znacznie osłabiają poszczególne pasma. Dla lepszych efektów zmień swoje nawyki. Mokre włosy jedynie osuszaj ręcznikiem, a do rozczesywania używaj grzebienia z szerokim rozstawieniem zębów. Nie zapomnij również o spryskaniu pasm odżywką przed rozpoczęciem całego procesu rozczesywania. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych uszkodzeń i osłabiania struktury włosa. Pamiętaj, że najlepszym sposobem, jeśli chodzi o suszenie, jest pozostawienie włosów do samoistnego wyschnięcia. Jeśli masz taką możliwość, korzystaj z niej jak najczęściej!

Zastosuj profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne

Odbudowa słabych i zniszczonych włosów nie jest możliwa bez wprowadzenia odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. W Twojej kosmetyczce powinien znaleźć się nie tylko profesjonalny szampon, ale i odżywka, która ułatwi Ci proces regeneracji włosów. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, wybieraj wyłącznie sprawdzone i profesjonalne produkty. Możesz skorzystać z oferty marki Sesderma. Do właścicielek słabych i zniszczonych włosów kieruje ona linię Seskavel. To w pełni profesjonalne preparaty, wśród których znajdziesz m.in. odżywczą maskę do włosów, ampułki czy emulsję. Każdy z tych kosmetyków obfituje w drogocenne dla zniszczonych włosów składniki i umożliwia odbudowę pasm od nasady głowy aż po same końce. Pantenol, aloes, proteiny jedwabiu czy wyciąg z łopianu nawilżą, wzmocnią, zregenerują oraz kompleksowo odżywią strukturę włosa. Aplikacja tego typu kosmetyków nie zajmie Ci dużo czasu, ponieważ nałożenie odżywki to jedynie 2 minuty dodatkowej pielęgnacji.

Aby osiągnąć efekt zdrowych i lśniących włosów z pewnością warto dodać profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne do swoich codziennych rytuałów łazienkowych. Ważna jest także kwestia rozczesywania, nieobciążania czy ograniczania zabiegów stylizacyjnych. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, lśniąca i bujna fryzura przestanie być wyłącznie w sferze marzeń!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *