Shadow

Jak nie dać się jesiennej chandrze?

girl-690327_1280

Dni są coraz krótsze, noce chłodne a dni deszczowe. Słoneczko coraz rzadziej zagląda w nasze okna a my żyjemy jeszcze wakacjami, urlopami i tą letnią beztroską, która właśnie minęła. Czas wrócić do pracy, do szkoły i do codziennych obowiązków.

Co roku ten przełomowy moment powrotu z urlopów do pracy i do szkoły wiąże się z dużym stresem i osłabieniem emocjonalnym. Do tego dochodzi jeszcze niezbyt przyjazna aura pogodowa, gdyż jak wiadomo jesień zbliża się wielkimi krokami. W takim momencie bardzo łatwo o spadek energii i obniżenie nastroju.

U wielu osób ten stan przygnębienia trwa krótko lub w ogóle jest niezauważalny, u niektórych natomiast wraz z postępującą jesienią stan się pogłębia i wpadamy w depresję. Nic nam się nie chce, boli nas głowa, nie mamy energii, mamy kłopoty ze snem. To wszystko odbija się negatywnie na naszej pracy, na obowiązkach w domu i na relacjach z bliskimi. Aby nie dopuścić do takiego stanu depresyjnego to musimy stosować pewne triki i reagować na obniżony nastrój od razu gdy nas dopada.

Przede wszystkim musimy nauczyć się dość szybko odcinać od urlopu i wakacyjnych wyjazdów. Nie ma co wzdychać i wpędzać w chandrę, gdyż już za rok znów będziemy mogli wybrać się na kolejny urlop. Skupmy się raczej na teraźniejszości, zaplanujmy swoją pracę, naukę a także nie zapominajmy o przyjemnościach. W weekendy planujmy wycieczki rowerowe i korzystajmy z ostatnich dni słonecznej pogody. Gdy jednak nastaną chłodniejsze dni to spędzajmy czas wolny również aktywnie i tutaj najlepiej wykupić karnet na siłownię, na basen czy naukę tańca orientalnego. Obecnie oferta zajęć jest bardzo bogata i wystarczy rozejrzeć się tylko dokładnie po swojej okolicy.

Wraz z nadchodzącą jesienią i zmianą pogody nasze organizmy są nieco osłabione, dlatego też szczególnie staranni dbajmy w tym czasie o swoją dietę. Koniecznie w naszej diecie muszą znaleźć się warzywa i owoce, które dostarczą mnóstwa witaminy C, ale również chudy nabiał i mięso, które dostarczą żelaza, białka i potrzebnych tłuszczy. W okresie przełomowym warto również korzystać z suplementów diety, które uodpornią i wspomogą nasz organizm od wewnątrz.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *