Shadow

Jak dbać o włosy suche i łamliwe?

suche lamliwe wlosy

Włosy są ozdobą każdej kobiety i jest to prawda znana od wieków. Długie, lśniące są doskonałym wabikiem na mężczyzn a także natchnieniem dla artystów.

Aby jednak nasze włosy zachwycały, to muszą być przede wszystkim zdrowe i zadbane. Dopiero na końcu jest atrakcyjna fryzura, która oczywiście musi współgrać z całą osobą, proporcjami twarzy i ogólnym wizerunkiem.

Częstym problemem u wielu kobiet są włosy suche i łamliwe. Dzieje się tak z prostej przyczyny: z nadużywania suszarki, prostownicy czy lokówki. Do tego dochodzą różne kosmetyki, promienie słoneczne, częste farbowania i rozjaśnianie włosów. W efekcie włosy stają się suche, łamliwe, nie chcą się układać, są szare i po prostu zamiast nam dodawać uroku, to szpecą. Co zatem zrobić i jak dbać o włosy, aby znów były piękne i lśniące?

Przede wszystkim odkładamy na bok wszelkie urządzenia Do stylizacji na gorąco: suszarki, lokówki i prostownice. Ostrożnie też dobieramy kosmetyki zawsze sprawdzamy do jakiego rodzaju włosów są przystosowane. Teraz czas na regenerację zniszczonych włosów. Pomocne tutaj będą gotowe kosmetyki lub też naturalne produkty, które wspaniale odżywią nasze włosy.

Idealnie sprawdzi się tutaj prosta do wykonania maseczka z jajka i nafty kosmetycznej. Składniki mieszamy i nakładamy na kilkanaście minut na włosy. Dokładnie spłukujemy ciepłą wodą, myjemy szamponem do włosów delikatnych i suchych, pozostawiamy do wyschnięcia.

Szybkie efekty dają również płukanki z zaparzonego lnu, którymi to po prostu polewa się umyte wczesnej włosy.

Jeżeli chodzi o kosmetyki gotowe, to sprawdzą się produkty z naturalnym jedwabiem, który wzmocni strukturę włosa i sprawi, że znów będą sprężyste i mocne.

Oczywiście istotne jest wcześniejsza, dokładna analiza włosów i takową możemy wykonać w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Dowiemy się wówczas w jakiej kondycji są nasze włosy i co należy robić aby poprawić ich wygląd.

Warto zafundować sobie również regenerację włosów w gabinecie i wówczas specjaliści zastosują profesjonalne maseczki, które nie są dostępne w sklepach, a których działanie jest o wiele mocniejsze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *