Shadow

Jak dbać o swoją urodę w czasie ciąży?

pregnancy-1576450_1920

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety gdyż nosi pod sercem swoje dziecko. Radość miesza się ze strachem, buzują hormony i niekiedy płacz miesza się ze śmiechem. Choć jest to niewątpliwie czas szczególny, to jednak bardzo ciężki dla kobiety. Warto w tym szczególnym czasie dbać o swoją urodę ze szczególną starannością, gdyż wtedy nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze.

Jak wiadomo w czasie ciąży całe ciało kobiety ulega bardzo dużej zmianie. Wraz z rosnącym płodem rośnie też brzuch, skóra się rozciąga i mogą powstawać rozstępy. Znacznie powiększają się też piersi, które stają się bardzo wrażliwe, bolesne i również tutaj mogą pojawić się brzydkie blizny.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze burza hormonalna, która sprawia, że zmienia się cera. U niektórych się bardzo poprawia jej wygląd a u innych wychodzą wypryski, zaskórniki, skóra staje się szara i brzydka.

Jak widzimy wiele dzieje się w organizmie ciężarnej i dlatego od początku ciąży należy o siebie dbać szczególnie starannie. Zatem rano i wieczorem wcieramy w newralgiczne części ciała balsam przeciw rozstępom. I tutaj musimy być naprawdę cierpliwe i dokładne, gdyż rozstępy mogą się pojawić pomimo smarowania, jednak zawsze będzie ich mniej. Pamiętajmy, że na ich powstawanie ma wpływ również genetyka więc niestety w niektórych przypadkach możemy tylko nieco osłabić ich powstawanie. Smarujmy balsamami zarówno brzuch, piersi, nogi i ramiona.

Szczególnie starannie dbajmy o cerę. Wykonujmy delikatne peelingi, stosujmy maseczki i sięgajmy po delikatne kremy. Warto stosować również maseczki z naturalnych produktów, które odżywiają cerę i sprawiają, że staje się promienna i świeża.

Obok dbania o swoje ciało i cerę, pamiętajmy również o włosach. Regularnie odwiedzajmy fryzjera, malujmy się i elegancko się ubierajmy. Gdy zadbamy o siebie na tych wszystkich frontach, to nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze i spokojniej przejdziemy przez ten trudny czas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *