Shadow

Jak dbać o skórę zimą

skora zima

Skóra zimą wymaga szczególnej opieki. Jak więc pielęgnować skórę zimą? Zimna temperatura, a także mroźny, silnie wiejący wiatr powodują znaczne podrażnienia skóry. W dodatku różnice temperatur jakie bywają podczas przechodzenia z zimnego powietrza na dworze, do ogrzewanego pomieszczenia, znacznie przesuszają i matowieją skórę. Skóra staje się więc nadwrażliwa i narażona na dodatkowe zniszczenia.

Dlatego też pielęgnacja zimą znacznie różni się od pielęgnacji skóry latem. Zwykłe kremy nawilżające przeważnie nie pomagają, ponieważ działają na skórę powierzchownie i nie przenikają do głębokich warstw skóry. Szczególnej pielęgnacji zimą wymaga skóra naczyniowa. Najgorzej radzą sobie osoby, które mają suchą skórę, sucha skóra wytwarza małą ilość sebum, co zwiększa ryzyko na podrażnienia i uszkodzenia w zimowym okresie.

Znacznie lepiej radzą sobie osoby z ceną mieszaną i tłustą. Warto jednak niezależnie od rodzaju skóry, zmienić kosmetyki na takie, które skutecznie będą chroniły waszą skórę zimą. Na suchość skóry wpływa wiele czynników. Najczęstszym problemem, szczególnie u kobiet jest zimowe zapalenie skóry. Do przyczyn takiego zapalenia należą między innymi : klimat, suche powietrze w pomieszczeniach, geny, brak odpowiedniego nawilżania skóry.

Problemy z skórą, skutecznie może pomóc odpowiednia dieta. Zimą, dieta powinna być bogata przede wszystkim w tłuszcze oraz witaminę C oraz witaminę E. Warto również zadbać o dostarczanie do organizmu witaminy A. Wszystkie te składniki znajdziecie w produktach takich jak : ryby, jajka, mleko, masło, sery, produkty zbożowe, groch, kiełki pszenicy, ziarna kukurydzy, marchew, szpinak, dynia, kapusta, orzechy, brukselka.

Warto również zadbać zimą o odpowiednią kondycję organizmu, to znaczy zapewniać sobie odpowiednią ilość snu, jeść posiłki o stałej porze dnia, należy również pamiętać, by dostarczać skórze odpowiednią ilość składników oraz minerałów, które skutecznie zregenerują skórę od wewnątrz. Do zdrowej diety prowadzonej zimą warto również dołączyć suplementy diety, które pozytywnie wpływają na cerę oraz uzupełnią częste braki witamin występujące w zimie.

Suche powietrze wpływa na naszą skórę, kosmetyki powinny więc zawierać odpowiednią ilość higroskopijnych substancji. Bardzo dobrym składnikiem, zawieranym w kosmetykach jest kwas hialuronowy. Jest to substancja, która bardzo silnie nawilżająca i zapobiegająca odwadnianiu skóry.

Warto również zwrócić uwagę na to by w kosmetykach zawarta była gliceryna, która działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w głębszych warstwach naskórka. Substancją o podobnym działaniu do gliceryny jest również glikol propylenowy, prócz skutecznego nawilżania skóry zapewnia również jej nawadnianie.

Warto zabezpieczyć skórę przed utratą wody. Najlepiej działającą substancją jest krem zawierający sfingolipidy, najlepiej by był to krem tłusty lub półtłusty. Kremy ochronne powinno stosować się dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Kremy tłuste najlepiej nakładać przed każdym wyjściem z domu. Kosmetyki stosowane w zimie powinny zawierać również filtr UV.

Pamiętaj o tych elementach, aby skutecznie chronić swoją skórę przed działaniem szkodliwych warunków zimą oraz by zachować odpowiednią kondycję skóry.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *