Shadow

Dywan shaggy – jak prać i pielęgnować?

142202470026893900

Dywany z długim włosiem, w ostatnich latach, biją rekordy popularności i nie ma w tym nic dziwnego – dywan tego rodzaju nie dość, że doskonale się prezentuje, to jego miękkość daje bardzo przyjemne odczucia podczas bosego spaceru. Należy jednak pamiętać, że utrzymanie go w nienagannej kondycji będzie wymagało od nas pewnego wysiłku.

CODZIENNA PIELĘGNACJA CENĄ ESTETYKI

Dywany z długim włosem, tak samo jak każde inne, mogą być wykonane z włókna syntetycznego, naturalnego, jak i z włókien mieszanych. Tworzywo, jakie zostało użyte do produkcji dywanu, w dość znacznym stopniu determinuje metodę jego prania i czyszczenia. Jak zatem zadbać o dywan z długim włosem? Przyjrzyjmy się poradom eksperta ze sklepu www.sklep24.dywanywitek.pl, dywany shaggy sklep internetowy.

Aby shaggy mógł prezentować nienaganną kondycję wizualną, konieczne jest jego częste odkurzanie. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ wdeptane okruszki i zanieczyszczenia wnikają w strukturę włosa, tworząc trudne do usunięcia lub nawet trwałe zabrudzenia. Do odkurzania należy użyć końcówki bez szczotki lub zapewniającej możliwość jej schowania. Raz na jakiś czas można też użyć konwencjonalnej trzepaczki do dywanów.

Pranie dywanów typu shaggy wiąże się z jeszcze większymi trudnościami i nie może być przeprowadzane „byle jak”.

PRANIE SHAGGY – NIE TAKIE PROSTE JAK MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ

Przede wszystkim należy zapomnieć o praniu dywanu z długim włosiem w pralce lub w wannie. Producenci wyraźnie zaznaczają, że dywan shaggy nie powinien być prany w wodzie. Jak zatem wyprać dywan z długim włosem? Podstawą są przeznaczone do tego celu środki chemiczne, należy jednak unikać najtańszych, niemarkowych produktów. Najlepiej kupować je w specjalistycznych sklepach, tylko wtedy uzyskamy gwarancję, że produkt nadaje się do prania naszego dywanu.

Dywany shaggy z włókna syntetycznego (najczęściej poliester lub polipropylen) wymagają prania innymi środkami niż dywany shaggy w włókien naturalnych. Na szczęście jedne i drugie są szeroko dostępne na rynku. Pranie dywanów shaggy możemy oczywiście zlecić też pralni chemicznej, która się w tym specjalizuje.

WARTY WYSIŁKU?

Czy zatem dywany typu shaggy są produktami godnymi polecenia? Jeżeli godzisz się na częstsze zabiegi pielęgnacyjne, to odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Dywan z długim włosem posiada bardzo wiele zalet, należy jedynie pamiętać o:

• częstym odkurzaniu,

• stosowaniu odpowiednich środków piorących,

• niezwłocznym usuwaniu nowopowstałych zabrudzeń.

Jeśli pamiętamy o powyższych zaleceniach, to możemy się długo cieszyć dywanami shaggy, oraz komfortem i przytulną atmosferą, którą wprowadzają do naszego wnętrza.

źródło: www.sklep24.dywanywitek.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *