Shadow

Jak analiza pierwiastkowa włosa pomaga w leczeniu niepłodności

zdjecie-naglowkowe

Niepłodność to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zazwyczaj jest ona wynikiem długofalowego stresu, niedożywienia, zatrucia czy chronicznych infekcji. Diagnostyka rzeczywistej przyczyny niepłodności i prowadzenie skutecznego leczenia jest dla lekarzy wielkim wyzwaniem. Jednym ze sposobów na trafne określenie jej przyczyn jest zbadanie poziomu stężenia poszczególnych minerałów w organizmie. Rzetelnych informacji na ten temat dostarczy nam analiza pierwiastkowa włosa.

Obciążenie organizmu metalami ciężkimi a niepłodność

Ciąża prowadzi do wielu zmian w organizmie kobiety. Z tego powodu panie, które poważnie myślą o dziecku powinny ocenić i wyrównać poziom minerałów, w tym także elektrolitów w organizmie. Na podstawie obserwacji kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z niepłodnością, można zauważyć pewną prawidłowość. Im większe obciążenie metalami ciężkimi takimi jak rtęć, ołów czy aluminium oraz im większa jest dysproporcja między poszczególnymi minerałami (sód/potas, cynk/miedź, wapń/magnez, wapń/potas, żelazo/ miedź), tym problem zajścia w ciążę jest trudniejszy do rozwiązania. Minerały inicjują produkcję hormonów i decydują o zdrowiu tarczycy. Przykładowo miedź stymuluje produkcję estrogenu, cynk progesteronu, a selen hormonu tarczycy. Warto więc sprawdzić ich wzajemne proporcje badając tkankę miękką, do jakiej zaliczane są włosy. Dzięki temu można się ustrzec przed wieloma problemami zdrowotnymi w ciąży.

Dlaczego badanie krwi jest niewystarczające?

Powszechnie stosowanym badaniem diagnostycznym w medycynie klasycznej jest morfologia. Nie daje ona jednak pełnego obrazu zaopatrzenia organizmu w określone składniki. Wynika to m.in. z tego, że skład krwi zmienia się w zależności od składników spożywanych posiłków czy pory dnia. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, którzy myślą o powiększeniu swojej rodziny powinni sprawdzić swój biochemiczny status, czyli poziom stężenia poszczególnych minerałów w komórkach.

Czym jest analiza pierwiastkowa włosa

Analiza pierwiastkowa włosa to badanie, które jest w stanie określić kondycję i stan zdrowia całego naszego organizmu. Wynik badania włosa jest cenną wskazówką jak pozbyć się wielu różnych dolegliwości. A to dlatego, że pokazuje czego w organizmie brakuje, a czego jest w nadmiarze. Na tej podstawie można zacząć stosować właściwą dietę i odpowiednio dobraną suplementację.

analiza-wlosa-definicja

Znaczenie analizy pierwiastkowej włosa dla zajścia w ciążę

Zdaniem Jerzego Maslansky’ego, dietetyka i promotora leczenia przyczynowego, zbadanie poszczególnych minerałów, które biorą udział w procesach związanych z zapłodnieniem oraz ciążą jest skutecznym sposobem na sprawdzenie tego, czy kobieta jest w stanie donosić ciążę. Jedną z najważniejszych proporcji, które należy sprawdzić jest stosunek sodu do potasu. Wynik ten pozwala określić czy kobieta na poziomie energetycznym jest przygotowana na obciążenie, jakim jest ciąża. Decydując się na badanie włosa otrzymamy jasne informacje na temat stężeń wymienionych pierwiastków oraz wielu innych, ważnych z punktu widzenia naszego zdrowia.

Jak wygląda badanie EHA

Analiza pierwiastkowa włosa to badanie bezpieczne, nieinwazyjne, dlatego też jest polecane wszystkim, nawet dzieciom. Aby pobrać materiał wystarczy wyciąć włosy ostrymi nożyczkami tuż przy skórze głowy. Należy pamiętać o tym, że włosy do badania muszą być czyste i naturalne, czyli niepoddawane wcześniej żadnym zabiegom chemicznym. Kobiety, które mają farbowane włosy, powinny pobrać do badania tylko odrosty.

Zestaw EHA można zamówić online lub kontaktując się z działem sprzedaży pod numerem telefonu: 48 602 129 629. Po otrzymaniu przesyłki należy wypełnić ankietę, pobrać próbkę włosów i wysłać ją do laboratorium, korzystając z koperty zwrotnej. Po przeprowadzeniu badania, na wskazany numer telefonu/adres email zostaje wysłany indywidualny kod do panelu pacjenta, w którym dostępny będzie wynik badania online. Dodatkowo można zamówić wersję drukowaną swoich wyników, a także z panelu pacjenta skonsultować swój wynik z ekspertem dietetycznym.

Pierwiastkowa analiza włosa – cenne badanie diagnostyczne

Pierwiastkowa analiza włosa jest jedynym, efektywnym sposobem sprawdzenia proporcji 28 ważnych pierwiastków w organizmie. Dla par, które starają się o dziecko, wynik takiego badania będzie cenną wskazówką na drodze do określenia przyczyn niepłodności. Dysponując wynikiem badania, przeprowadzonym przez rzetelne laboratorium kobieta przed zajściem w ciążę może uzupełnić niedobory, jak i nadmiary poszczególnych składników i dzięki temu zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, a następnie urodzenie zdrowego dziecka.

Wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat analizy pierwiastkowej włosa, zachęcamy do zapoznania się z poniższą grafiką oraz zajrzenia na stronę: www.lifelinediag.eu.

analiza-wlosa-infografika

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *