Shadow

Herbaty na odchudzanie

Natura jest sprzymierzeńcem naszego zdrowia. Dlatego też warto korzystać z wszystkich jej dobrodziejstw i wspomagać swój organizm w sposób naturalny. W każdym mieście znajdziemy dobrze zaopatrzony sklep zielarski, warto go odwiedzić i zainteresować się właściwościami ziół, które pomogą nam w walce z kilogramami.

Na rynku dostępnych jest dość dużo herbat na odchudzanie. Najczęściej są to mieszanki ziół, owoców czy warzyw o właściwościach przeczyszczających i przyspieszających metabolizm. Warto je kupować, choć trzeba być ostrożnym gdyż pite w nadmiarze mogą rozregulować nasz organizm i przyczynić się różnych dolegliwości.

Bezpieczniejsze są herbaty sporządzane z pojedynczych ziół, które kupujemy w sklepie zielarskim i zaparzamy potem w formie herbatki. Idealny tu będzie fiołek trójbarwny, pokrzywa czy morwa biała. Przyspieszą metabolizm i spalanie tłuszczy.

Idealna na odchudzanie jest również zielona herbata, która oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto zawiera witaminy E, C, B, a także sole mineralne i garbniki, które zapobiegają rozwojowi nowotworów. Obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie, przyspiesza metabolizm, pobudza układ pokarmowy do wydzielania soków trawiennych i hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym.

Czerwona herbata to kolejna propozycja dla osób walczących z nadmiarem kilogramów. Wykazuje ona właściwości moczopędne, tym samym oczyszcza organizm z toksyn. Dodatkowo zawiera wapń, mangan i fluor, które zapewnią nam dodatkowo zdrową skórę, paznokcie i zęby. Przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Obniża również poziom cholesterolu. Pamiętajmy jednak o tym, że pita na czczo wypłukuje z organizmu magnez, podobnie jak kawa.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *