Shadow

Odchudzanie bez odchudzania

Zewsząd jesteśmy bombardowani o dietach cud, które w cudowny sposób, w kilka dni sprawią, że będziemy szczupłe i piękne. Katujemy się nimi i niestety zaraz wracamy do starej wagi i znów poszukujemy kolejnej diety cud. I tym drugim, trzecim czy nawet czwartym razem znów dajemy się nabrać i w rezultacie nic z naszego odchudzania nie wychodzi. Jak zatem odchudzić się już na zawsze, ale bez głodówek czy innych eksperymentów, czy jest to w ogóle możliwe?

Odchudzanie bez odchudzania jest możliwe, ale tylko wówczas, gdy zrozumiemy, że dieta to jest sposób naszego odżywiania przez całe życie, a nie jakiś krótkotrwały epizod. Zatem konieczne jest przestawienie swojego myślenia i wprowadzenie już na zawsze zdrowego odżywiania.

Najpierw zastanawiamy się nad naszą obecną dietą i wykreślamy z niej wszystkie niezdrowe składniki. Zatem już na zawsze w niepamięć odchodzą chipsy, cola, słodzone sztuczne napoje, gotowe dania, w których mnóstwo jest konserwantów i barwników. Jednym słowem całe to śmieciowe jedzenie, którym w ostatnich latach lubuje się coraz więcej ludzi.

Swoją lodówkę natomiast zapełniamy dobrej jakości chudym mięsem, rybami, nabiałem, kefirami, jogurtami naturalnymi, warzywami, owocami, ziołami, przyprawami, oliwą z oliwek, olejem lnianym, octem jabłkowym, ciemną mąką, ryżem i pieczywem.

Widzimy, więc, że spożywamy produkty z wszystkich grup, bez jakiś ograniczeń, tylko całkowicie eliminujemy z pożywienia konserwanty, cukry proste i białą mąkę. Posiłki sporządzamy samodzielnie, stosując się do prostej zasady: gotujemy, pieczemy, dusimy zamiast smażyć. Ponadto uważamy na słodycze, co nie znaczy, że mamy je wyeliminować całkowicie. Zjedzenie od czasu do czasu kostki czekolady nie jest zbrodnią, a samodzielnie przyrządzone w domu lody owocowe, czy deser na bazie jogurtu naturalnego, zaspokoją naszą ochotę na słodkie i dodatkowo dostarczą wielu witamin i minerałów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *