Shadow

Greckie wakacje- czy warto jechać z małym dzieckiem?

Wakacje są już coraz bliżej, ale może nie warto na nie czekać? W ciepłych krajach powoli już robi się idealna pogoda na miłe wakacje. Może sezon wakacyjny warto zacząć jeszcze przed wakacjami?

Grecja to ulubiony kierunek naszych rodaków. Co roku malownicze, greckie plaże zapełniają się polskimi rodzinami. Niemal zewsząd możemy usłyszeć rodzimy język i poczuć się jak w domu. Czy rzeczywiście w Grecji możemy poczuć się jak w kraju i spędzić tam spokojne wakacje  z małym dzieckiem? Czy warto jechać tam w dobie politycznego zamieszania i wielu niewiadomych? Podobne pytania zadaje sobie tysiące Polaków, którym marzy się taka egzotyczna przygoda.

 

Polacy najczęściej odwiedzają greckie wyspy, które przyciągają śródziemnomorską przyrodą, klimatem i licznymi zabytkami. Nie odstrasza nas ani niepewna sytuacja ekonomiczno- polityczna tego kraju, ani zagrożenie ze strony licznych strajków i zamieszek. Do tego dochodzą stosunkowo niskie ceny, które są spowodowane kryzysem i zapewne są też głównym elementem przetargowym w planowaniu wakacyjnego wyjazdu.

Statystyki biur podróży wyraźnie pokazują, że w tym roku na wyspę wyjechało już więcej naszych rodaków niż w całym zeszłym roku, a przecież mamy dopiero połowę roku. Nie odstraszają nas niepokojące sygnały ani też ostrzeżenia polskiego konsulatu.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację Grecji odradzamy urlop na tamtejszych wyspach i radzimy odczekać pewien czas aż sytuacja ulegnie zmianie.

 

Jeżeli nie brać pod uwagę aktualnej sytuacji politycznej w Grecji, to jest to idealne miejsce na urlop, nawet z małym dzieckiem. Przede wszystkim jest to kraj, który jest usytuowany stosunkowo blisko Polski i tutaj wystarczy niespełna trzy godzinny lot samolotem, aby znaleźć się na jednej z rajskich wysp.

Z małym dzieckiem najlepiej wybrać jakieś spokojne miejsce, gdzie nie będzie hucznych imprez ani też mnóstwa turystów. Idealna na taki urlop z dzieckiem jest malownicza wyspa Zakhyntos, która posiada kilka zacisznych miejsc. Warto wybrać Porto Kukla nad urokliwą zatoczką Laganas lub małe miasteczko Kipseli, które otoczone jest oliwnymi lasami. Piękne plaże, egzotyczna przyroda i śródziemnomorski klimat sprawią, że odpoczniemy i naładujemy akumulatory na kolejny rok.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *