Shadow

Gotowe scenariusze lekcji aktywizujących czyli jak odkleić dziecko od krzesełka i przywrócić mu wyobraźnię

Autorka Elżbieta Drygas stworzyła tak naprawdę genialny poradnik dla nauczycieli nauczania początkowego. Książka jest napisana dla tych, którym nie straszne jest wprowadzanie rozwiązań niestandardowych. Może stanowić doskonałą inspirację do zajęć z dziećmi. Jak wiadomo, najmłodsi, nie lubią nudy. Dlatego właśnie warto zadbać także o to, żeby wykorzystać potencjał, jaki drzemie w każdym z nas i zacząć wprowadzać efektywne lekcje. Takie, z których nie będzie się chciało wychodzić.

ksiazka

Książka utrzymana jest w świetnym klimacie i zawiera już gotowe scenariusze, które dotyczą tego, jak mogą być prowadzone lekcje. Mówi o tym, iż maksymalne efekty dydaktyczne zostają osiągnięta dzięki zabawom teatralnym. Aktywności, które zostają w niej proponowane, dobrze oddziałują na ciało, emocje, inteligencję oraz wyobraźnię dziecka. Wpływają tym samym pozytywnie na jego rozwój oraz nastawienie do otaczającego go świata. Książka stanowi swojego rodzaju wsparcie, które mogą otrzymać dzieci na początku nauki, jak i te w wieku od 7 do 9 lat.

Dlaczego warto sięgnąć właśnie po tą książkę?

Otóż, można dowiedzieć się z niej między innymi tego jak:

przygotować ciekawe i inspirujące lekcje,
nauczyć się tego jak zaangażować uczniów w to, aby chcieli dyskutować i aktywnie uczestniczyć w lekcjach,
dzięki wprowadzeniu w życie technik zawartych w książce nie ma mowy o najmniejszej nudzie podczas zajęć,
osiągnąć można niesamowite efekty, które związane są poprzez wsparcie metodami teatralnymi.
Książkę czyta się w sposób niezwykle przyjemny i łatwy. Ma wiele zaskakujących rozwiązań oraz zawiera cenne wskazówki. Warto ją zatem mieć w swojej biblioteczce.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *