Shadow

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Od wieków ludzie zastanawiają się, gdzie mieszka Święty Mikołaj. Czy jest to biegun północny? Czy jest to biegun południowy? Czy jest gdzieś pomiędzy? Czy jest to tajemnicza, magiczna kraina?

Prawda jest taka, że nikt nie wie tego na pewno, a to może dlatego, że jest to ściśle strzeżona tajemnica. Jednak na podstawie wielu wieków opowieści, mitów i legend mamy kilka wskazówek.

Jedna z popularnych teorii sugeruje, że Święty Mikołaj mieszka na Biegunie Północnym. Ten pomysł jest znany od wieków i znajduje potwierdzenie w wielu opowieściach, między innymi w „Nocy przed Bożym Narodzeniem”. W tym popularnym wierszu Mikołaj jest opisany jako „stary, wesoły elf”, który „mieszka z panią Claus na Biegunie Północnym”.

Uważa się, że Biegun Północny to miejsce, w którym znajduje się warsztat Świętego Mikołaja. Tutaj Mikołaj i jego elfy pracują bez wytchnienia, aby wyprodukować zabawki dla wszystkich dzieci na świecie. Uważa się, że renifery Mikołaja również mieszkają i trenują na Biegunie Północnym.

Inna popularna teoria mówi, że Mikołaj mieszka w Laponii, regionie Finlandii położonym na kole podbiegunowym. W tym regionie ludzie obchodzą święta Bożego Narodzenia, między innymi jeżdżąc na nartach i organizując kuligi. Ponadto sugeruje się, że Mikołaj mieszka w sekretnej wiosce w środku lasu.

Wreszcie niektórzy teoretycy sugerują, że Mikołaj mieszka w tym samym miejscu, w którym żyją elfy, wróżki i inne magiczne stworzenia – miejscu znanym jako „Polarny Świat Marzeń”. Mówi się, że w tym świecie Mikołaj jest otoczony śniegiem i lodem, żyje ze swoimi reniferami i elfami w zaczarowanym pałacu.

Chociaż nikt nie wie, gdzie mieszka Święty Mikołaj, te teorie dają interesujące spojrzenie na wyobraźnię najpopularniejszej postaci świątecznej na świecie. Możemy tylko spekulować, czy mieszka na Biegunie Północnym, w Laponii, czy w Polarnym Świecie Marzeń. Ale jedno jest pewne – gdziekolwiek mieszka, na pewno jest tam magicznie!

Przeczytaj także