Shadow

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Ach tak, stare pytanie – gdzie mieszka Święty Mikołaj? Jest to jeden z najgorętszych tematów sezonu świątecznego, o którym dyskutuje się od wieków. Odpowiedź na to pytanie może cię zaskoczyć!

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Święty Mikołaj nie mieszka na Biegunie Północnym. Chociaż przez wieki biegun ten był jego domem, od tego czasu przeniósł się do nowego, bardziej luksusowego miejsca.

Gdzie więc mieszka Święty Mikołaj? Odpowiedź brzmi: w magicznym królestwie Laponii! Święty Mikołaj i jego elfy uczynili z tej krainy swój dom. Kraina ta ma szczególny związek z okresem Bożego Narodzenia, ponieważ uważa się, że pierwszy Mikołaj pojawił się w Laponii w XVI wieku.

Dokładna lokalizacja domu Świętego Mikołaja jest ściśle strzeżoną tajemnicą, jednak powszechnie przyjmuje się, że dom Świętego Mikołaja znajduje się gdzieś w paśmie górskim Korvatunturi w fińskiej Laponii. W tym paśmie górskim znajduje się najbardziej magiczny zimowy las, pełen ośnieżonych drzew i reniferów.

Kiedy więc będziesz pisał list do Mikołaja w tym sezonie świątecznym, nie zapomnij podać adresu zwrotnego, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebował odpowiedzi! Laponia to miejsce, w którym panuje świąteczna atmosfera, a Święty Mikołaj na pewno tam będzie, więc upewnij się, że nie zapomnisz podać adresu w swoim liście.

Przeczytaj także