Shadow

Gdzie jechać do Chorwacji?

gdzie jechać do chorwacji

gdzie jechać do chorwacji

Chorwacja jest bardzo pięknym regionem turystycznym i naprawdę warto zwiedzić w nim parę miejsc. Oto parę moich propozycji:

Istria, jest to półwysep w północnej części Chorwacji. Przez długi czas półwysep ten należał do Włoch, dlatego możemy zaobserwować tam kulturę zbliżoną do kultury Włoskiej. Jest to miejsce idealne dla osób lubiących zwiedzanie. Z ważniejszych miejsc polecam wam takie jak, amfiteatr w Paula oraz sukiennice w Rovinj i Poreć. Warto wybrać się również na pobliską wyspę, gdzie znajduje się rezerwat Brijuni. Dla tych, którzy oprócz zwiedzania cenią sobie również wylegiwanie na słońcu, mogę polecić największe plaże dla naturystów.

Kvarner, równie piękna kraina. Znajduje się tutaj wiele zabytkowych i eleganckich hoteli oraz pensjonatów. Atrakcją zatoki Kvarneńskiej są góry schodzące wprost do morza. Ten region w Chorwacji jest ostoją przyrody, bowiem porasta go gęsty las iglasty, który jest schronieniem dla wielu gatunków zwierząt. Poza tym można zaobserwować tutaj piękne tereny górskie, z wieloma pięknymi miejscami widokowymi.

Dalmacja, jest regionem wysuniętym bardziej na południe Chorwacji. Jest tutaj zdecydowanie cieplej niż w dwóch poprzednich regionach. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy lubią morskie kąpiele. Miejsca, które warto zwiedzić w tej okolicy to stare miasto Zadar, katedra św Jakuba w Sibenik i pałac Dioklecjana w Split. Miejsce to jest wybierane przez większość turystów z Polski.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *