Shadow

Dotacje szansą dla bezrobotnych

euro-447209_1280

Rynek pracy w Polsce wciąż jest bardzo trudny, choć ostatnie lata wyraźnie pokazują spadek liczby osób bezrobotnych. Choć pracy jest niewątpliwie trochę więcej niż w poprzednich latach to jednak zarobki wciąż są bardzo niskie. W wielu zawodach poszukiwani są specjaliści, jednak nie docenia się ich pracy i nie motywuje do pracy zarobkami.

Jak wiadomo sytuacja taka nie jest komfortowa, bo co komu po pracy, gdy nie da się za nią godnie żyć i utrzymać rodziny na odpowiednim poziomie. Z drugiej zaś strony mamy osoby bezrobotne i takich osób najwięcej jest wśród młodych osób i u osób po 50-tce. Pracodawcy, bowiem poszukują osób z doświadczeniem a trudno mówić o doświadczeniu w stosunku do osób, które dopiero, co ukończyły szkołę.

Dobrą alternatywą dla wszystkich bezrobotnych lub dla tych, którzy chcą więcej zarabiać jest samozatrudnienie. Otwieramy, więc własną firmę i sami narzucamy sobie tempo pracy i oczywiście to ile zarobimy. Aby jednak działalność przyniosła profity, to trzeba najpierw nieco zainwestować w rozwój firmy. Skąd, zatem wziąć na to środki, bo przecież wiadomo, że żaden bezrobotny nimi nie dysponuje.

Szansą na otworzenie własnej firmy są dotacje, których należy szukać w Urzędach Pracy a także w Urzędach Gminy czy Miasta.

Dotacje unijne są bezzwrotne, pod warunkiem, że dostosujemy się do wszystkich zapisów umowy i oczywiście, jeżeli nie zamkniemy firmy przed wymaganym czasem. Pieniądze z dotacji możemy przeznaczyć na zakup towarów i środków trwałych.

Co też niezwykle istotne, każda dotacja czy dofinansowanie jest ściśle związane z ukończeniem szkoleń z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i każdy uczestnik musi takowe szkolenie ukończyć i zdać z niego egzamin.

Osoby, które otrzymają dotacje na zakup towarów i środków trwałych, otrzymują jeszcze dodatkowo przez rok czasu środki na opłacenie najważniejszych składek i pokrycie innych, dodatkowych kosztów.

Dzięki takiemu wielotorowemu wsparciu możemy się spokojnie rozwijać, reklamować i zarabiać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *