Shadow

Dobre CV szansą na znalezienie intratnej pracy

paper-1215551_1280

Interesująca i dobrze płatna praca jest marzeniem każdego z nas. Choć niektórzy twierdzą, że ważniejsza jest w życiu pasja, to jednak strona praktyczna zawsze wygrywa i dlatego często poszukujemy coraz lepiej płatnego zatrudnienia.

Aby znaleźć nową i wymarzoną pracę, to musimy mieć napisane CV. To na jego podstawie przyszły szef zaprosi nas lub nie na rozmowę kwalifikacyjną, a potem to już wszystko zależy już tylko od nas samych. No może odrobina od szczęścia i od opinii przyszłego szefa.

Faktem jest, że CV odgrywa kluczową rolę i dlatego istotne jest aby je dobrze napisać.

Jak zatem zabrać się do napisania dobrego CV? Ściągnąć wzór z Internetu i wstawić tylko swoje dane, czy też napisać je zupełnie samodzielnie?

Oczywiście standard musi być zachowany, jednak lepiej napisać tekst zupełnie samodzielnie. Nie korzystajmy z gotowych grafik, gdyż nie będzie się wówczas nasze CV zbyt różnić od pozostałych, a powinno. Musi być napisane zgodnie z przyjętymi normami i standardami, jednak warto aby zawierało jakiś element tylko od nas.

Zatem rozpoczynamy od swoich danych, które piszemy w lewym górnym rogu i pamiętamy o podaniu aktualnego numeru telefonu oraz o meilu. Teraz musimy skompletować wszystkie swoje dokumenty, które dotyczą naszej dotychczasowej kariery. Rozpoczynamy zawsze od wpisu aktualnego, czyli pracy, w której obecnie jeszcze pracujemy lub od tej, którą właśnie straciliśmy. Piszemy najpierw datę rozpoczęcia zatrudnienia jak i zakończenia. Obok piszemy dokładną nazwę firmy, miejscowość i kraj, w którym firma się mieściła. Piszemy również nazwę stanowiska jakie zajmowaliśmy i w skrócie wyszczególniamy zajęcia, które były naszym priorytetem. Szczególnie dokładnie opisujemy zawsze te  zajęcia, które pomogą nam zdobyć nową pracę, czyli są z pokrewnych dziedzin.

Pod wyszczególnieniem zakładów pracy, w których pracowaliśmy wypisujemy również nasze wykształcenie i profil skończonych studiów. W następnej kolejności wszystkie kursy, szkolenia i umiejętności.

Jeżeli aplikujemy na stanowisko, w którym nie mamy doświadczenia, to konieczne będzie ukończenie stosownych kursów, szkoleń i dokładne opisanie ich właśnie w tym miejscu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *