Shadow

Dieta antycellulitowa

Cellulit dotyka ponad 70% kobiet na całym świecie. Bez znaczenia jest tu fakt, czy kobieta jest szczupła, otyła czy też ma dobrą wagę. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że jest to bardzo nieestetyczny defekt, którego boją się te kobiety, które go jeszcze nie mają i te, które z nim walczą.

Choć pomarańczowa skórka nie wpływa w żaden sposób na nasze zdrowie fizyczne, to jednak wpływa na psychikę i wprawia kobiety w wielkie kompleksy. Warto więc przyjrzeć się temu problemowi z bliska i próbować mu przeciwdziałać a w razie potrzeby umieć z nim walczyć.

Jednym ze sposobów na uniknięcie zmian cellulitowych lub też na ich zmniejszenie jest odpowiednio dobrana dieta. Nie ma tu żadnych specjalnych i nowatorskich sposobów, dieta antycellulitowa to po prostu dieta zdrowa i odpowiednio zbilansowana do zdrowia i trybu życia danej osoby. Jej podstawą powinny być warzywa, kasze, ciemne pieczywo i makarony, chudy nabiał i mięso. Do tego sezonowe owoce, ziarna, orzechy, kiełki, pestki słonecznika i dyni, sezam i len. Mile widziane są zatem wszelkie dobrodziejstwa natury, o których często w codziennej diecie zapominamy. Posiadają one prozdrowotne właściwości, które oczyszczają organizm z toksyn, dostarczają niezbędny witamin i minerałów. W takiej diecie nie może zabraknąć również ryb, które są cennym składnikiem kwasów omega, które wzmacniają serce i układ odpornościowy. Do tego duże ilości wody niegazowanej i herbatek ziołowych. Idealnie sprawdzi się tutaj znany wszystkim rumianek, pokrzywa, melisa czy herbata zielona.

Niby nic nowego, a jednak na co dzień częściej wybieramy przetworzone produkty, które są pozbawione witamin, do tego zatrzymują w organizmie wodę i przyczyniają się do problemów z trawieniem. W rezultacie w organizmie tworzą się toksyny, gromadzą złogi tłuszczu i wody, a to wszystko przyczynia się do powstawania znienawidzonej przez panie skórki pomarańczowej.

Gdy zdrową dietę połączymy dodatkowo z aktywnością fizyczną, masażami i zabiegami w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, to mamy duże szanse na pozbycie się tego szpecącego nasze ciała defektu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *