Shadow

Tanie odchudzanie

Osoby z nadwagą i różnymi kompleksami często tłumaczą się sami przed sobą, że nie mogą schudnąć, bo nie mają czasu na chodzenia na siłownię, nie mają czasu ani pieniędzy na prowadzenie diety. Czy jednak potrzeba jakiś wielkich pieniędzy na to, aby rozpocząć dietę i schudnąć? Czy istnieje tanie odchudzanie?

Choć zapewne łatwiej jest schudnąć pod okiem specjalistów: dietetyka i trenera, to jednak w celu zaoszczędzenia, można to również zrobić samemu. Wystarczy trochę poczytać, poszperać tu i tam, zgromadzić informację na temat zdrowego odżywiania, pracy organizmu i sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Potem to już wystarczy tylko dużo motywacji i samozaparcia. Gwarantuję, że żadne wielkie pieniądze tu nie są potrzebne.

Zamiast siłowni wybieramy bieganie czy jazdę na rowerze. Ćwiczenia siłowe wykonujemy razem z trenerami online i co najważniejsze, nic za to nie musimy płacić.

Jeżeli chodzi o dietę, to tutaj również musimy zdobyć sporo wiedzy, zastanowić się nad naszym dotychczasowym odżywianiem i dopiero potem zaplanować posiłki dla siebie. Nie muszą one się składać z żadnych egzotycznych owoców czy warzyw, wystarczą nasze polskie, rodzime warzywa i owoce, najlepiej sezonowe, gdyż są najtańsze i najzdrowsze.

Przy komponowaniu diety pamiętajmy o tym, że należy jeść 4-5 niewielkich posiłków w równych odstępach czasu, tak, aby nie dopuścić do napadów głodu. Ponadto bardzo dużo niegazowanej wody mineralnej i ziołowe herbatki. Szczególnie polecana przy odchudzaniu jest czerwona i zielona herbata, gdyż wspomagają spalanie tłuszczy i przyspieszają przemianę materii. Do tego są tanie i bardzo zdrowe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *