Shadow

Depilacja bez podrażnień

depilacja

Depilacja owłosionych części ciała dla większości kobiet jest codziennym rytuałem pielęgnacyjnym. Bez względu na porę roku depilujemy okolice pach, bikini i nogi. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i urządzeń, które pomogą nam w szybkim i skutecznym pozbyciu się zbędnego owłosienia.

Bez względu na to, jaki rodzaj depilacji wybierzemy, to bardzo często dochodzi do podrażnień i wrastania włosków. Powstają w ten sposób nieestetyczne uszkodzenia i bolesne krostki. Jest to uciążliwie i niezbyt efektowne szczególnie latem, gdy odkrywamy więcej ciała. Czy można sprawić i zapobiec tym problemom, tak, aby po depilacji skóra nie była podrażniona i bolesna. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rodzaj depilacji do konkretnej części ciała. Nogi zazwyczaj są bardziej odporne na ból, zatem tutaj bez problemu możemy zastosować depilator. Usunie włoski dokładnie i przez około 3 tygodnie nasze nogi będą gładkie. Gdy włoski zaczną odrastać to będą słabsze i jaśniejsze. Po depilacji konieczne jest zastosowanie balsamu nawilżającego, który zregeneruje wrażliwą skórę i sprawi, że nie dojdzie do zaczerwienienia. Pamiętajmy o tym, aby od razu po takiej depilacji nie wychodzić na mocne słońce.

Jeżeli włoski wrastają, to warto raz w tygodniu, przed kolejną depilacją wykonać peeling mechaniczny. Czynność ta sprawi, że wrastające włoski wyjdą ze skóry i łatwiej będzie się ich pozbyć. Tym samym nie doprowadzimy do stanu zapalnego mieszka włosowego, który jest bolesny i wygląda nieestetycznie.

Do bardziej wrażliwych części ciała można zastosować zwykłą, mechaniczną maszynkę do golenia, którą bardzo łatwo i szybko pozbędziemy się owłosienia. Niestety, choć metoda całkowicie bezbolesna, to włoski już po kilku dniach odrastają i są ciemniejsze i mocniejsze niż były.

Kto jest odporny na ból i wytrzymały może zastosować depilację woskiem. Jest to depilacja bardzo skuteczna, dokładna i pozbywamy się włosków na około miesiąc. Włoski odrastają słabsze i jaśniejsze, podobnie jak po depilacji depilatorem.

Na rynku kosmetycznym dostępne są również kremy i pianki do depilacji, które nakładamy i po kilku minutach ściągamy specjalną szpatułką wraz z włoskami. Metoda bezbolesna, jednak włoski odrastają stosunkowo szybko.

Bez względu na rodzaj depilacji, po każdym zabiegu należy wklepać w skórę balsam lub krem nawilżający, który nieco złagodzi podrażnienia i sprawi, że skóra będzie gładka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *