Shadow

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

143564914211479500

Będąc pogrążeni w żałobie po odejściu bliskiej osoby nie czujemy się na siłach, żeby załatwiać wszystkie formalności związane z pogrzebem oraz towarzyszącymi pochówkowi uroczystościami. Z drugiej jednak strony obawiamy się dokonać wyboru firmy, gdyż medialne doniesienia o nieuczciwych bądź nieprofesjonalnych zakładach pogrzebowych nie należą do rzadkości. Czym zatem kierować się w przypadku doboru profesjonalnej firmy świadczącej usługi w tym zakresie?

Początkowo dobrze jest zrobić rekonesans w internecie. Na forach internetowych i portalach tematycznych możemy znaleźć opinie, polecające nam bądź odradzające konkretną firmę. Pamiętajmy jednak o tym, że mogą one być także pisane przez pracowników samych zakładów, co każe brać na nie poprawkę. Mogą oni zachwalać swoje usługi bądź też próbować zdyskredytować konkurencję. Możemy również zapytać o radę kogoś, kto jakiś czas temu również przeżył podobną sytuację. Warto także zapoznać się z witrynami samych firm. Przeglądając je zwróćmy uwagę na cennik świadczonych usług firm. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, ile lat dany zakład utrzymuje swoją pozycję na rynku. Dlatego też dobrze wybierać firmy cieszące się długą tradycją i wypracowaną renomą. Jedną z nich jest exitus.com.pl. Tego typu usługodawcom zależy na utrzymaniu dobrej opinii wśród klientów, dlatego też zyskujemy większą pewność, że w przykrych chwilach naszego życia nie spotka nas zawód z ich strony. Kolejnym aspektem, któremu warto się przyjrzeć podczas wyboru zakładu pogrzebowego, jest to czy zajmuje się ona również wypełnianiem formalności związanych np. z transportem zwłok, sprowadzeniem ciała z zagranicy, czy też z samym pochówkiem bądź kremacją. Istotne są również wszelkie procedury związane z wypełnianiem dokumentów w urzędach czy też szpitalach. Profesjonalna firma tego typu kwestie weźmie na siebie, odciążając tym samym pogrążonych w smutku bliskich osoby zmarłej.

Kluczową kwestią jest także to, czy zakład w swojej ofercie posiada kompleksowe usługi w zakresie przygotowania oprócz samego pochówku, wszystkich towarzyszących mu uroczystości. Zakłady takie jak exitus.com.pl, specjalizują się bowiem w organizacji większych bądź bardziej kameralnych ceremonii pogrzebowych. Istotnym aspektem jest również to, żeby wybrać firmę, która nie jest zbytnio oddalona od miejsca pochówku zmarłego, gdyż transport może trwać dłużej, aby zapłacimy wyższą sumę. Poza tym, bliska lokalizacja firmy usprawni dopełnienie wszystkich kwestii formalnych. Istotne jest również to, aby ceny usług nie były wygórowane, ale obejmowały swoim zakresem wszystkie niezbędne procedury i czynności związane z pochówkiem. Należy szczególnie mieć się na baczności, czy jakaś usługa nie jest dodatkowo płatna, warto więc spotkać się z przedstawicielem zakładu twarzą w twarz, aby uzgodnić wszelkie niezbędne szczegóły. W tym celu dobrze jest sporządzić stosowną umowę, która zabezpieczy nas przed ewentualnymi nadużyciami nieuczciwego przedsiębiorcy. Pracownicy profesjonalnej i rzetelnej firmy pogrzebowej będą nam również w trudnych chwilach służyć radą, aby zależnie od naszych możliwości finansowych zaproponować nam najkorzystniejszy pakiet, aby uczynić zadość  ostatniej powinności wobec zmarłej osoby.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *