Shadow

Czym kierować się przy wyborze ortodonty?

143143291764917500

Wady zgryzu i jakiekolwiek wady szczękowo-twarzowe to problem, z którym boryka się duża liczba ludzi. Cierpi na tym nie tylko poczucie pewności siebie, ale przede wszystkim zdrowie, bo krzywe uzębienie to doskonała baza dla rozwoju bakterii i większa podatność na próchnicę. Głównie z tego względu warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu. Zęby to jednak ważna sprawa, a jakikolwiek zabieg na nich wymaga precyzji i maksymalnego doświadczenia, dlatego podstawową sprawą jest wybór dobrego ortodonty.

Wady zgryzu to problem, który dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych. Sprawiają wiele problemów, szczególnie natury estetycznej – wstyd nam krzywych zębów, nie uśmiechamy się szeroko i mówimy niewyraźnie, żeby nikt ich nie zobaczył. Z tego względu usługi ortodontyczne cieszą się sporą popularnością, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jednak w przypadku osoby pełnoletniej należy przygotować się na nieco dłuższe leczenie spowodowanie większym zwapnieniem kości. – Rodzice przychodzą ze swoimi dziećmi głównie przez troskę o zdrowie pociech. To dobre, bo im wcześniej leczona wada zgryzu, tym łatwiej i szybciej przebiega cały proces – stwierdza specjalista z poznańskiego centrum stomatologii Dental Prestige. – Dorośli przychodzą głównie ze względów estetycznych, zawsze jednak uświadamiamy im, że leczenie ortodontyczne ma przede wszystkim wymiar prewencyjny. Zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych leczenie wad zgryzu skutecznie zapobiega rozwijaniu się próchnicy. Dzieje się tak dlatego, że zęby, które nie są stłoczone znacznie łatwiej doczyścić w przestrzeniach, zatem skutecznie można zapobiegać gromadzeniu się resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej na ich powierzchniach, dzięki czemu maleje ryzyko wystąpienia próchnicy w przyszłości – dodaje.

Jeżeli decydujemy się na leczenie ortodontyczne warto poświęcić chwilę i skorzystać z usług naprawdę dobrego specjalisty. Niemal w każdym większym mieście działają kliniki i gabinety prywatne oferujące dobrą jakość lub konkurencyjne ceny – jak wybrać najlepiej? Pierwszym i jednym ze skuteczniejszych sposobów jest przepytanie znajomych, którzy noszą lub nosili aparaty – jeżeli osoby, którym ufamy są zadowolone z usług ortodonty, śmiało możemy udać się do niego na leczenie.

Kolejna metoda to po prostu poszukanie specjalisty w sieci. W przypadku zębów znacznie lepszy może okazać się wybór kliniki oferującej pełen wachlarz usług związanych z chorobami uzębienia. Czasami sam aparat nie wystarcza i poza wizytą u ortodonty stuprocentowy efekt da także wizyta u protetyka lub chirurga. Najlepiej mieć wszystkich tych specjalistów w jednym miejscu, aby zapewnić samemu sobie kompleksowe leczenie – nasza historia choroby będzie już znana specjalistom, a my sami będziemy czuli się pewniej niż w kolejnym nowym gabinecie. Zwracajmy uwagę na staż obecności kliniki na rynku i wybierajmy miejsca z profesjonalnym personelem. – Leczenie zgodnie z najnowszymi osiągnięcia stomatologii mogą zapewnić jedynie wykwalifikowani pracownicy z wieloletnią praktyką, którzy ustawicznie, dla dobra swoich pacjentów podnoszą własne umiejętności za pomocą kursów i szkoleń w kraju oraz za granicą. To najlepszy dowód na to, że danej klinice warto zaufać – radzi specjalista z Dental Prestige. Pierwsza wizyta u ortodonty to wizyta konsultacyjna. Polega ona na zdiagnozowaniu wady zgryzu i omówieniu z pacjentem możliwości jej leczenia. Specjalista powinien także dokładnie zbadać stan naszego uzębienia i zdecydować czy nasze zęby są zdrowe i można założyć aparat. Należy także dokładnie dowiedzieć się od ortodonty w jaki sposób powinniśmy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, która będzie utrudniona podczas noszenia aparatu. W dobrym gabinecie lekarz z pewnością zwróci na to uwagę poświęcając nam czas, a my pozujemy się traktowani w odpowiedni sposób.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *