Shadow

Czym kierować sie przy wyborze dobrego protetyka?

woman-674977_1280

Korzystając z wszelkiego rodzaju usług zależy nam na wyborze najlepszego specjalisty. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o lekarzy, których zadaniem jest troska o nasze zdrowie. Musi ich cechować profesjonalizm, doświadczenie, a przede wszystkim wiedza.

Jak wybrać dobrego protetyka?

Przed wybraniem się do gabinetu stomatologicznego musimy zadecydować, do którego najlepiej się udać. Nie jest to prosta decyzja, ponieważ kiedy już ją podejmiemy, powinnyśmy nieprzerwanie chodzić tylko do tego specjalisty. Czemu? Zawsze lepiej jest, aby to jeden lekarz zajmował się naszymi problemami zdrowotnymi. Ma on wtedy szansę na poznanie naszego organizmu. Ale gdzie znaleźć specjalistę, któremu możemy zaufać? Przede wszystkim warto popytać znajomych i członków rodziny o jakieś rekomendacje. Jeśli u paru osób pojawi się to samo nazwisko, znaczy to, że właśnie znaleźliśmy swojego protetyka. Co zrobić w sytuacji, kiedy z ust naszych bliskich padły same argumenty odnoszące się do tego, wszyscy znani nam protetycy czy stomatolodzy są nieprofesjonalni i lepiej ich omijać? Zadziwiająco często okazuje się, że ludzie potrafią kogoś odradzić niż poradzić. Można zrobić research w sieci, poszukać gabinetów znajdujących się w naszym mieście i wtedy poczytać opinie o specjalistach. W internecie jest wiele portali, zajmujących się oceną poszczególnych lekarzy. Często są oni wymienieni z imienia i nazwiska razem z adresem oraz numerem telefonu gabinetu. Na takich portalach znajdują się również adresy stron internetowych specjalistów, gdzie możemy zaczerpnąć innych informacji. Szukając dobrego protetyka czy stomatologa warto również zwrócić uwagę na to, czy ma on podpisaną umowę z NFZ. Jeśli chodzi o stomatologa, który posiada taką umowę, nie płacimy za wizytę, ale musimy już zapłacić za wypełnienie światłoutwardzalne. Przy konsultacji odnośnie protezy czy mostów może się czasem okazać, że będziemy musieli pokryć tylko część kosztów, co zawsze przyczynia się do lekkiego odciążenia naszego budżetu.

W gabinetach Jardent specjaliści zajmują się nie tylko protetyką zębów, ale również implantologią czy chirurgią zębową. Można się do nich zgłosić wówczas, kiedy mamy już swojego dentystę, jednak dostaliśmy skierowanie do chirurga szczękowego, który musi wykonać ekstrakcję zęba.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *