Shadow

Blaszak dobrym miejscem na przechowywanie rowerów i sprzętu ogrodniczego

Retro styled image of a shed with a bicycle inside

Nieważne, czy dom charakteryzuje się dużą czy małą powierzchnią, niektóre urządzenia przeszkadzają mieszkańcom i najlepiej jest znaleźć dla nich osobną, specjalnie wydzieloną przestrzeń. Przedmioty takie jak rowery czy sprzęt ogrodniczy powinny mieć swoje stałe miejsce, odizolowane od powierzchni codziennego użytku. Jeśli w domu jest składzik gospodarczy, to i tak przenoszenie brudnych urządzeń przez przedpokój jest nieuniknione, by wynieść je na dwór. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem składowanie sprzętu w pomieszczeniu z bezpośrednim wyjściem na podwórze.

Zalety garażu

Dzięki przechowywaniu rowerów i urządzeń ogrodniczych w garażu nie ma potrzeby wnoszenia ich po schodach czy częstego szorowania podłogi w domu. Garaż nie musi być odstraszającym obiektem szpecącym ogród. Jego kształt jest dobierany do stylu domu i gustu zamawiających. Tradycyjnymi rodzajami garaży są te dwuspadowe, jednospadowe lub płaskie. Ich wielkość jest zależna od potrzeb użytkowników i ilości przechowywanego tam sprzętu. Dodatkową zachętą do zakupu garażu jest brak obowiązku zezwolenia na budowę w momencie, w którym jego powierzchnia nie przekroczy 25 mkw. (dotyczy to garaży blaszanych, nie murowanych). Dla większego komfortu użytkowania należy pamiętać o zainstalowaniu oświetlenia wewnątrz garażu. Firma Kelmet dysponuje agregatem prądotwórczym, co pozwala na wytworzenie prądu, nawet jeśli w garażu nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Lekka konstrukcja blaszanego garażu pozwala również na jego demontaż oraz przenoszenie w inne miejsca posesji.

Prostota i szybkość

Budowa garażu blaszanego nie wymaga specjalnie przygotowanego podłoża. Jako teren przeznaczony pod garaż zaleca się wybrać jedynie lekkie wzniesienie, a następnie ułożyć na nim płyty betonowe. Konstrukcja garażu jest na tyle prosta, że jego budowa trwa około tygodnia. Niektórym mogłoby się wydawać, że lepiej zająć się tym na własną rękę. Trzeba jednak poświęcić czas i pieniądze na sprzęty budowlane, których transport również trzeba opłacić. Firmy usługowe robią to za nas niewielkim kosztem, a my będziemy mieli pewność starannie wykonanej konstrukcji. Projektując garaż, warto szukać inspiracji wśród dotychczasowych realizacji firm takich jak Kelmet.

Utrzymanie porządku

Nasz nowy obiekt gospodarczy ochroni urządzenia przed opadami atmosferycznymi i blaknięciem od słońca, jednocześnie nie zabierając przestrzeni w domu. Aby uzyskać jak największy komfort użytkowania, zaleca się wykonanie organizacyjnych półek i wieszaków. Odpowiednie haki na rowery, kosz na butelki z nawozami i utrzymanie porządku okaże się bardzo proste. Im mniej przedmiotów będzie się znajdowało na naszym podwórku, tym lepiej. W garażu zmieścimy również grilla, sprzęt sportowy czy kosiarkę. Sprzęty będą zawsze pod ręką, a nasz ogród pozostanie estetyczny i uporządkowany niewielkim kosztem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *