Shadow

Czy wierzycie w działanie feromonów?

perfume-1433653_960_720

Od zawsze ludzie chcą być atrakcyjni i budzić pożądanie i zainteresowanie u płci przeciwnej. Doszło już nawet do tego, że zaczęły się pojawiać na rynku produkty, które mogą pomóc i działają jako wabik na innych. Mowa o słynnych feromonach. Mają one gwarantować wzrost atrakcyjności. Czy faktycznie jest w nich aż taka siła czy raczej to kolejny kit, jaki starają się nam sprzedać producenci? Warto prześledzić temat, ponieważ w dobie rozwoju wielu perfumerii, staje się coraz bardziej popularny.

O  istnieniu feromonów wiadomo od bardzo dawno. Nie ulega wątpliwości fakt, że zapach jest tak samo ważny jak nasz ubiór. Poprzez niego postrzegają nas inni. Może mieć sporą siłę. Z kolei siła feromonów została odkryta przez branżę kosmetyczną i dlatego są teraz wykorzystywane do produkcji perfum i środków kosmetycznych. Wystarczyło trochę dobrze zrobionego marketingu, aby zrobiło się o nich głośno. Kuszeni zostają mężczyźni oraz kobiety, ponieważ obiecuje się świetne efekty, które wiążą się oczywiście z powodzeniem. Ale czy oby na pewno wywrócą one nasze życie do góry nogami i da się zmienić szarą myszkę w „łamaczkę” męskich serc?

Jak działają feromony i czym są?

Feromony są lotną substancją chemiczną, która jest uwalniana przez specjalne gruczoły. Są porównywane do tzw. chemii miłości i mają na celu zwiększenie poziomu atrakcyjności. Jednak czy warto wierzyć w to, że zadziałają?

Myślicie, że skroplenie się perfumami pozwoli nam poznać przyszłego męża albo żonę?

Otóż niestety, ale prawdopodobnie nie działają. Organizm ludzki może reagować na bodźce chemiczne w różnoraki sposób oraz w różnych stopniu. Ale istnieje wiele wątpliwości co do feromonów. Często porównuje się je do działania efektu placebo. Zmieniają stan naszego umysłu i dlatego automatycznie zmienia się nasze zachowanie. Rośnie pewność siebie i samoakceptacja. Mamy lepszy kontakt z otoczeniem, ponieważ w to wierzymy. Nieistotne staje się to, czy tak naprawdę działają czy też nie. Z drugiej strony niewątpliwie jeśli wpływają na postrzegania świata i zwiększenie samoakceptacji, to warto je kupić.

Warto zwrócić uwagę na to, że to my jesteśmy Panem swojego losu. Mamy wpływa na to jak pokierujemy swoje życie i właśnie dlatego idealnie się kontrolujemy. Jednak jeżeli ma nam cokolwiek pomóc w podwyższeniu swojej pozytywnej oceny, to czemu nie? Nie zostało jednoznacznie stwierdzone działanie feromonów. Dlatego nie można w nie ślepo wierzyć, ale też nie skreślać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *