Shadow

Czy w hotelu można płacić gotówką?

142616640436505300

Pobyt w hotelu wymaga dokonania odpowiednich opłat. Zwykle rezerwacja pokoju pociąga za sobą konieczność wcześniejszego wpłacenia zaliczki. Jak jednak wygląda płatność po skorzystaniu z hotelowego wypoczynku? To oczywiście indywidualna sprawa każdego hotelu.

Sposoby płatności

Czy możliwa jest płatność gotówką? Hotele w centrum Krakowa zdecydowanie pozwalają na taki rodzaj płatności. Jednak by dokonać rezerwacji, konieczne jest wcześniejsze wpłacenie zaliczki, zwykle za pomocą przelewu lub karty kredytowej. Dopiero po wpłacie zaliczki na konto hotelowe, hotel potwierdza rezerwację.
Płatność gotówką możliwa jest natomiast po zakończeniu pobytu.

Sposoby płatności w poszczególnych hotelach określane są indywidualnie przez każdy hotel. W niektórych, opłata dokonywana jest z góry, zaraz po przyjeździe. W innych natomiast dopiero podczas wymeldowania.

Rezerwując pobyt w hotelu, warto zawczasu zorientować się, jaki rodzaj płatności jest w nim możliwy. Zwłaszcza, jeśli będziecie chcieli płacić gotówką. Z reguły jednak nie ma najmniejszych problemów z taką formą płatności, choć w niektórych miejscach preferuje się jednak głównie płatność kartą kredytową.

Pobyt za granicą

Jeżeli wybieracie się za granicę, a będziecie chcieli płacić gotówką, koniecznie sprawdźcie, jaką walutą można w nim płacić. Bywa bowiem, że można płacić wyłącznie w walucie, która obowiązująca jest w danym kraju, czasem jednak istnieje możliwość płacenia także w innych, najpopularniejszych na świecie walutach.
Im większe możliwości płacenia różnymi walutami, a także im więcej możliwości wyboru różnego rodzaju płatności, tym większy komfort klienta, który czuje się wyjątkowo.

Rodzaj płatności, jaki wybierze gość hotelowy, zależny jest od preferencji klienta i możliwości, jakie daje hotel. Wszystko to oczywiście pozwala czuć się klientowi komfortowo.
A przy okazji, zwłaszcza w przypadku wyjazdu za granicę, oszczędzić nieco na pobycie.

Płatność za usługi

Poza płatnością za sam pobyt w hotelu, gotówką płacić można za przeróżne usługi w nim oferowane.
Dzisiejsze hotele oferują bogatą gamę usług – hotelowego fryzjera, także sklepy, restauracje, itp., gdzie zapłacić można za wszystko w najrozmaitszych formach, od gotówki po kartę płatniczą.
Tak jest w przypadku licznych hoteli zagranicznych, zwłaszcza w dużych centrach turystycznych. Coraz częściej jest też tak i w przypadku rodzimych placówek – ofertę taką ma chociażby hotel centrum Kraków.

Jeśli dysponują Państwo większą gotówką i chcecie płacić nią za różnego rodzaju usługi hotelowe, w tym za pobyt, warto dopytać, czy istnieje możliwość przechowania jej w skrytce hotelowej. Wówczas będziecie mieć pewność, że wasza gotówka będzie bezpieczna w hotelu i że rzeczywiście płatność gotówką nie będzie nastręczać wam trudności.

Dzisiejsze hotele oferują swoim klientom mnóstwo możliwości i form płatności, które zapewniają klientom wygodę i komfort. Jednocześnie pokazują gościom hotelowym, że ich wygoda to priorytet i podstawa działania. Takie zachowanie sprzyja pobytowi i zdecydowanie uprzyjemnia go, jednocześnie przywiązując klienta do hotelu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *