Shadow

Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Choć za oknem jeszcze zima, to jednak większość z nas z utęsknieniem czeka na wiosnę. Wraz z nadejściem cieplejszych dni będziemy ubierać się coraz lżej i niestety bardziej widoczne będą nasze zimowe zaniedbania. Brak ruchu, ciężkostrawna dieta, to wszystko sprawia, że nasz brzuch jest daleki od ideału. Ale spokojnie, jeżeli właśnie teraz rozpoczniemy ćwiczenia i zmodyfikujemy naszą dietę, to z całą pewnością w lecie będziemy mogły się cieszyć idealnie płaskim brzuszkiem.

Aby ćwiczenia dawały rezultaty, to oczywiście musimy je wykonywać regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu. Niezwykle istotne jest tutaj prawidłowość wykonywania wszystkich ćwiczeń, a nie tylko ich ilość. Poniżej przedstawimy zestaw ćwiczeń, które należy zmieniać, co kilka dni, przeplatając je innymi ćwiczeniami aerobowymi, które wysmuklą całe ciało i sprawią, że łatwiej pozbędziemy się tłuszczu właśnie z brzucha. Idealne, zatem tu będzie: bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, pływanie, właściwie każdy rodzaj ruchu jest tutaj wskazany.

Ćwiczenie 1: kładziemy się na plecach z ugiętymi nogami i wykonujemy 20 niepełnych brzuszków ( z rękoma na karku spinamy i unosimy głowę wraz z klatka piersiową ku górze). Pamiętaj tutaj o wciąganiu brzucha z każdym wydechem.

Ćwiczenie 2: leżąc wciąż na plecach zbliżamy prawy łokieć do lewego kolana, a następnie lewy do prawego kolana. W ten sposób wykonujemy tzw. skośne brzuszki, gdzie pracują nie tylko mięśnie brzucha, ale również wysmuklają się nogi.

Ćwiczenie 3: kładziemy się na brzuchu na podłodze, unosimy wyprostowane ciało na łokciach wykonując tzw. deskę. Wytrzymujemy tak przez 1 min.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *