Shadow

Czy Ty też płacisz za ubezpieczenie samochodu więcej niż powinnaś?

car-731316_1920

Samochód niezależnie od tego czy jest miejscem pracy, czy został kupiony do użytku domowego jest niezbędny w codziennym życiu. Niestety z każdym rokiem koszt jego eksploatacji oraz ubezpieczenia rosną. Można się jednak od tego ustrzec i przynajmniej częściowo obniżyć wydatki ponoszone na swój pojazd.

W ostatnim roku, w przypadku niektórych kierowców, obowiązkowa składka na ubezpieczenie OC zdrożała aż o 50 procent. Już wiadomo na pewni, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne podwyżki. Wynika to z ze zmiany jaką narzuciła Komisja Nadzoru Finansowego, a dotyczyła ona bezprawnego zaniżania odszkodowań, przez co potwierdziła wcześniejsze wyroki Sądu Najwyższego. Ubezpieczalniom rosną więc koszty, za które niestety płacić będą klienci, natomiast nie oznacza to, że nie mogą się oni przed tym skutecznie bronić.

Najtaniej u Agenta ubezpieczysz samochód

Wiadomo, że każda firma ubezpieczeniowa ma swoje kryteria obliczania poziomu składki oraz preferencje dotyczące konkretnych kierowców. Oznacza to oferowanie atrakcyjnych zniżek dla osób w określonym wieku, nie powodujących kolizji drogowych lub posiadających prawo jazdy od minimalnej ilości lat. Jednak poznanie wszystkich dostępnych na rynku ofert zajmuje sporo czasu i wymaga nie małego wysiłku. W takim wypadku najlepiej skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego. Tego typu firmy mają szeroką ofertę różnych ubezpieczycieli i są wstanie dopasować najbardziej optymalne rozwiązanie. Dodatkowo wiedzą o aktualnych oraz czasowych ofertach promocyjnych, więc mogą doradzić najtańsze możliwie rozwiązanie. Korzystając z ich usług można oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze wpłacane na nieefektywne polisy ubezpieczeniowe. Zanim jednak odwiedzi się agenta można samemu sprawdzić wysokość składki swojego samochodu, wystarczy tylko skorzystać z dostępnego w internecie kalkulatora ubezpieczeń OC i AC.

Bezpłatne kalkulatory OC i AC dostępne w internecie

Kalkulatory dostępne na stronach internetowych nie można traktować jak ofertę Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jednak pozwala on na poznanie w przybliżeniu wysokości składki, jaką można spodziewać się przy danym modelu pojazdu. W zależności od własnych preferencji można znaleźć kalkulatory bardzo mocno rozbudowane oraz takie, które wymagają minimalnej ilości danych. Dzięki nim można również porównać ofertę wśród różnych ubezpieczycieli. Na przykład kalkulator oc ac – najtaniejuagenta.pl pozwala na porównanie ze sobą aż 55 ofert. Dzięki temu ma się pełen obraz sytuacji dotyczącej wysokości składki dla danego pojazdu. Zwłaszcza, że za pomocą tego kalkulatora można sprawdzić nie tylko ubezpieczenie OC i AC, ale również NNW, ASS oraz dodatkową ochronę opon, szyb i ochronę prawną. Dzięki niemu można więc nie tylko znaleźć to ubezpieczenie obligatoryjne, ale szereg ubezpieczeń dodatkowych, które warto wykupić dla swojego pojazdu. Korzystając z kalkulatora można wybrać najtańszą w danej chwili ofertę, a za pośrednictwem strony wykupić wybrane ubezpieczenie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *