Shadow

5 skutecznych sposobów, aby obniżyć koszt ubezpieczenia samochodowego

Ubezpieczenie samochodu to w przypadku posiadania pojazdu na własność, regulowana prawnie konieczność. Wielu klientów podchodzi do niego bardzo sceptycznie, traktując ubezpieczenie jako kolejny wydatek. Należy jednak spojrzeć na to również z drugiej strony – to także zabezpieczenie…

Z uwagi na dużą konkurencje na rynku ubezpieczeń samochodowych, istnieje kilka możliwości na obniżenie kosztów ubezpieczenia. Przekonaj się do nich!

Wybierz zawczasu

Sprawdź dokładną datę końca okresu ważności Twojej polisy. Dzięki temu nie będziesz z szukaniem najkorzystniejszych ofert czekać do ostatniej chwili. Dzień przed końcem ważności swojego ubezpieczenia, nie będziesz zapewne miał ochoty na żmudne przeszukiwanie ofert i wybierzesz odnowienie polisy w swoim dotychczasowym towarzystwie ubezpieczeniowym. A to może nie być dla Ciebie najkorzystniejsze pod względem finansowym.

Skorzystaj z porównywarki

Na rynku obecnych jest wiele firm oferujących ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Wykorzystaj tę konkurencję. Na przykład porównywarka ubezpieczeń OC Najtaniej u Agenta posiada kalkulator, dzięki któremu możesz przeliczyć oferty ubezpieczeniowe różnych Towarzystw. Wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie i to bez wychodzenia z domu.

Pomyśl o udziale własnym w ubezpieczeniu

Jeżeli chcesz skorzystać z ubezpieczenia AC, może się okazać, że opłacalny jest Twój udział własny w szkodzie. W zależności od firmy ubezpieczeniowej, wysokość udziału własnego jest określana indywidualnie, a konkretne zapisy go dotyczące znajdują się w tzw. OWU czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najogólniej mówiąc, udział własny w szkodzie to określona w umowie część wartości szkody, którą pokryjesz Ty sam, z własnej kieszeni, gdy dojdzie do jej wystąpienia. Jest on wyrażony albo kwotowo, albo procentowo. Nie zawsze, ale często okazać się może, że zawarcie udziału własnego znacząco wpływa na zmniejszenie stawki ubezpieczeniowej. Przeanalizuj więc oferty również pod tym kątem.

Oszczędności na tańszym samochodzie

W sytuacji, gdy płacisz wysokie ubezpieczenie, ponieważ Twój samochód jest duży, a Ty tak naprawdę korzystasz z niego rzadko, może warto rozważyć zakup mniejszego pojazdu, bardziej dostosowanego do Twoich potrzeb? Nie jest to oczywiście uniwersalna rada, ale weź ją również pod uwagę. Sprawdź, ile zaoszczędzisz na mniejszym pojeździe, korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczenia auta na najtaniejuagenta.pl. Może się okazać, że sprawdzi się to w Twoim przypadku.

Zmień raty na całościową wpłatę

Ten sposób na oszczędność w ubezpieczeniu samochodowym sprawdzi się w 99% przypadków. Zamiast rozkładać płatność na cztery raty, zapłać całość od razu. Jeżeli tylko budżet domowy Ci na to pozwala, jedna wpłata to oszczędność nawet kilkuset złotych w stosunku do rozłożenia na najpopularniejsze raty kwartalne. Trochę szkoda tych pieniędzy, prawda?

Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie na ubezpieczeniu samochodowym. Powyżej przedstawiliśmy tylko pięć spośród nich. Z pewnością nigdy nie zaszkodzi Ci skorzystanie z porównywarki ofert ubezpieczeniowych. Na konkurencji pomiędzy Towarzystwami możesz jedynie zyskać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *