Shadow

Czy prezenty są wskazane w związku?

book-1667828_1920

Gdy się zakochujemy, to idealizujemy partnera, wychwalamy pod niebiosa i nie widzimy jego wad. Za to, że jest tak wspaniały i w podzięce za wspólne chwile chcemy dać mu jak najwięcej szczęścia, radości i obdarowujemy go prezentami. Kupujemy więc kwiaty, perfumy, biżuterię i różne drobiazgi. Potem bierzemy ślub, przychodzą na świat dzieci i wkrada się w życie rutyna. Jesteśmy razem, czyli przestajemy automatycznie się zdobywać, zaskakiwać i przestajemy też dawać sobie prezenty. To błąd i to wielki!

Mówiąc o obdarowywaniu się prezentami w związku, nie myślimy wcale o prezentach urodzinowych czy imieninowych. To standard, grzeczność, kultura i obyczaj karze z tych okazji wręczyć bukiet kwiatów czy zrobić tort. Mamy tu na myśli prezenty bardziej wyrafinowane i takie wręczane z zaskoczenia i bez okazji. Takie niespodzianki w związku są bardzo ważne gdyż podgrzewają temperaturę uczuć i poprawiają wzajemne relacje. Czujemy się wtedy kochani, podziwiani i wiemy, że temu komuś na nas zależy. Warto więc na co dzień się starać i od czasu do czasu sprezentować swojej połówce coś miłego.

Nie muszą to być od razu najdroższe perfumy, może być frywolny sms czy liścik pozostawiony na komodzie. W dobie Internetu możemy wykorzystać pocztę meilową czy też portal społecznościowy. Wyślijmy zabawną kartkę, kilka czułych słówek, które rozgrzeją partnera do czerwoności i wówczas upojny wieczór gwarantowany.

Prezentem może też być romantyczna kolacja we dwoje. Zatem wysyłamy w weekend dzieci do babci i szykujemy lekką sałatkę, kupujemy butelkę szampana, truskawki, bita śmietanę i elegancko nakrywamy stół. Do tego koniecznie jeszcze nastrojowe świece, delikatna muzyka i elegancki strój. Druga połowa będzie zachwycona i z całą pewnością szybko nie pójdziecie tego wieczoru spać.

Niby drobnostki ale jakże miłe i potrzebne każdemu związkowi. Nie zapominajcie o nich, celebrujcie swoją miłość, obdarowujcie się prezentami i czułościami w każdy dzień. W ten prosty sposób wasza miłość i pożądanie nigdy nie zgaśnie i szczęśliwie przejdziecie przez życie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *