Shadow

Czy można odmłodzić uśmiech?

smile-122705_1920

Dbając o skórę, używamy kremów albo sięgamy po zabiegi medyczne oraz estetyczne. Czy można zatem odmłodzić trochę nasz uśmiech? W dobie dzisiejszego postępu medycyny – można wszystko. Poznajmy zatem sposoby, dzięki którym sprawdzimy co robić, aby uśmiech nie dodawał on nam lat.

Kolor.

Młode szkliwo charakteryzuje się tym, iż jest twarde i połyskujące. Niekiedy również niebiesko – szare w odcieniu. U osób starszych często barwa zmienia się na pomarańczową i z tego powodu zęby tracą swój blask i jasność. Możne wówczas zainwestować w zabieg wybielania zębów, który automatycznie wpływa na odmłodzenie uśmiechu. Przeprowadzony w gabinecie dentystycznym jest całkowicie bezpieczny i nie niszczy szkliwa. Dlatego należy to robić zawsze pod nadzorem lekarza. Warte uwagi jest również to, że mamy obecnie do dyspozycji różne metody – nakładkowe oraz gabinetowe.

Połysk.

Młode zęby cechują się tym, iż posiadają połysk. Z przypływem lat nasze szkliwo ściera się i przez uśmiech traci swój młody blask. Wtedy także szybciej odkładają się na zębach różnego rodzaju osady i przez cienką warstwę przenikają na nie barwniki, które zawarte są w pożywieniu. Możemy wtedy zastosować zabiegi, które koncentrują się na odbudowie szkliwa. Pierwszy z nich to reminalizacja i wykonuje się go najpierw w gabinecie, a następnie kontynuuje w domu. Drugi nosi nazwę mikroabrazji i polega na tym, że lakierowane zostaje nasze szkliwo.

Dziąsła.

Osoby młode posiadają dziąsła, które bardzo szczelnie wypełniają przestrzenie pomiędzy zębami. Brodawki trójkątne między – zębowe tworzą kształt falisty. Często z wiekiem dochodzi do ich zaniku i odsłaniają się puste przestrzenie u nasady zębów. Jest to miejsce, w którym odkłada się kamień, a nasze zęby stają się wrażliwe oraz podatne na choroby.

O uśmiech należy dbać w każdym wieku. Osoby, które już trochę przeżyły mogą również cieszyć się pięknymi i przede wszystkim – zadbanymi zębami. Uzębienie stanowi naszą wizytówkę i pamiętajmy, że wiele chorób zaczyna się od zębów. Nie zapominajmy więc o prawidłowej higienie jamy ustnej oraz odwiedzaniu dentysty. Pomoże to w zachowaniu zdrowego wyglądu. Nie zapominajmy także jak ważne jest usuwania kamienia nazębnego. Stomatolodzy zachęcają do tego z powodów estetycznych, ale również zdrowotnych. Powinno się to robić w miarę regularnie, ponieważ zapobiegamy wtedy odsłanianiu się szyjek zębowych. Dlatego zęby należy ratować od samego początku, jeśli tylko jest taka możliwość. Unikajmy stanów zapalnych, a w domu stosujmy pasty łagodne dla naszego uzębienia. Możemy także wspomóc się płukankami.

W zdrowym ciele zdrowy duch – nie zapominajmy o tym i szanujmy swoje zdrowie. Z upływem lat zobaczymy, że warto. Nasze ciało się niewątpliwie odwdzięczy. Każdy lubi czuć się zadbany, dlatego należy odpowiednio się o to starać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *