Shadow

Jak zająć się włosami po wakacjach?

model-984246_1920

Przesuszone, łamiące się i wypłowiałe – czy tak często wyglądają Twoje włosy po urlopie? Jeśli tak, to powinnaś poznać sposoby na to, jak zadbać o swoją czuprynę, aby nadać jej dawnego blasku i zdrowia.

Długotrwałe wystawianie włosów na działanie szkodliwych prmieni słońca, z całą pewnością przyczynia się do ich zniszczenia. Czynniki tego typu mogą uszkodzić całą strukturę włosa i pozbawić go odpowiedniego nawodnienia. Właśnie z tego powodu otrzymuje skutki, które są porównywalne do częstej ondulacji, prostowania czy też rozjaśniania. Pamiętajmy, iż nawet jeśli raz zniszczymy sobie struktorę włosa, to bardzo trudno nam będzie przywrócić je do stanu pierwotnego. Dlatego bardzo istotne jest to, żeby chronić nasze włosy przed słońcem oraz stosować odpowiednie kosmetyki.

Wracając z urlopu, w dużej mierze, nasze włosy są w tragicznym stanie oraz wymagają pielęgnacji. Poznajmy kilka czynników, które pozwolą je ożywić:

Dieta.

Jeżeli chcemy wzmocnić włosy, to musimy pamiętać o zbilansowanym odżywianiu. Odpowiednio dobrana dieta musi zawierać spore ilości białka oraz składniki mineralne, takie jak: cynk, krzem czy miedź, jak i również witaminy z grupy A, E oraz B. Bogate w tego rodzaju witaminy są składniki takie jak orzechy, pestki, otręby oraz zarodki. Chude mięso, nabiał czy wędliny, drób i jajka – są jak najbardziej wskazane.

Peeling.

Po powrocie z wakacji możemy zauważyć, iż często posiadamy zrogowaciały naskórek, który czasami zostaje mylony z łupieżem. Efektem tego zjawiska jest poparzona skóra. Jeśli zależy nam na tym, aby go zwalczyć, to musimy wykonać peeling skóry głowy. Stosujmy go dopiero wtedy, kiedy oparzenie zniknie.

Szampon i odżywka do włosów.

Istotną rolę tutaj odgrywa zarówno szampon, jak i odżywka. Pamiętajmy, że osłabione włosy mają tendencję do tego, żeby wypadać. Dobrze zatem jest sięgać po te produkty, które hamują ich nadmierne wypadaniu oraz równocześnie stymulują ich odrastanie.

Farbowanie z głową.

Często zdarza się, że farbowane włosy po długim wystawieniu na słońce, tracą swój dawny blask i kolor. Dla wielu pań rozwiązaniem takiej sytuacji jest położenie na całej długości farby. Jest to jednak ryzykowne, gdyż w takim wypadku zamiast wymarzonego koloru możemy otrzymać inną barwę.

Podcięcie końcówek.

Zabieg ten praktycznie od razu wpłynie na poprawę włosów. Należy je obciąć chociażby o centymetr. Pamiętajmy, że skracając włosy unikajmy cieniowania albo ich degażowania, gdyż tego typu zabiegi mogą wpływać na zwiększenie łamliwości.

Włosy stanowią wizytówkę każdej kobiety. Stale trzeba o nie dbać, aby prezentowały się nienagannie. Zniszczone włosy wyglądają niekorzystnie i mogą wprowadzić w kompleksy. W szczególności, jeśli wybieramy się na wakacje, to pamiętajmy, żeby dbać o nie stosując przeznaczone do tego celu preparaty. Zadbana kobieta, to taka która staje się automatycznie bardziej pewna siebie. Włosy rzucają się w oczy, dlatego tak istotna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Przedstawione przez nas sposoby są świetnym rozwiązaniem dla Pań, które borykają się z tego typu problemem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *