Shadow

Czy konsola to dobry prezent dla dziecka z okazji komunii

Czy konsola to dobry prezent dla dziecka z okazji komunii

Czy konsola to dobry prezent dla dziecka z okazji komunii

Konsola to zwykle wydatek co najmniej kilkuset złotych. Dlatego komunia, gdy wielu krewnych składa się na prezenty dla dzieci, jest dobrą okazją do zakupu PS 4 czy Nintendo Wii.

Granie w gry konsolowe z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. To już nie tylko prosta rozrywka, ale gry rozwijające kreatywność, umiejętności czy choćby sprawność fizyczną. Coraz częściej elementy gier wirtualnych wykorzystywane są w szkolnych klasach. Jednocześnie do kolejnych branż trafia grywalizacja, gdzie pracownicy mogą za realne działania zbierać wirtualne punkty i zdobywać osiągnięcia. Umiejętność poruszania się w cyfrowym świecie stała się więc nie tylko dodatkowym atutem, ale wręcz przydatną na co dzień umiejętnością, bez której coraz trudniej będzie się poruszać w nowoczesnym świecie.

Gry zespołowe na PS 4 i nie tylko

Dlatego coraz więcej rodziców wybiera z okazji komunii dla swoich dzieci właśnie konsole do gier, takie jak Ps 4. Przyjęło się uważać, że to rozrywka dla pojedynczego gracza, a więc potencjalne źródło konfliktów pomiędzy rodzeństwem. W rzeczywistości wiele gier na Ps 4 pozwala nie tylko na rywalizację dwóch graczy, ale też na kooperację. W tytułach takich jak Brother: the Tale of two Sons nie sposób ukończyć misji bez współpracy pomiędzy dwoma równorzędnymi graczami. Jeszcze inne gry pozwalają na rywalizację do czterech graczy jednocześnie, więc będą idealne dla większych rodzin.

Czy konsola to dobry prezent dla dziecka z okazji komunii

Przyjęło się, że na komunię dzieci otrzymują bardziej kosztowne podarki niż na co dzień. Dlatego to dobra okazja do tego, by kupić dziecku wymarzoną konsolę. Może na nią złożyć się kilku członków rodziny czy znajomych, przez co dla każdego z nich wydatek nie będzie zbyt odczuwalny. Sprawdź, ile kosztuje konsola Ps 4 na prezent i wybierz sam sprzęt lub gotowy zestaw z najnowszymi grami. Zwykle w zestawach gry są nieco tańsze niż kupowane osobno, dlatego warto od razu decydować się na nie, by dziecko tuż po zakupie mogło wypróbować sprzęt.

Konsola stworzona z myślą o sporcie

Innym dobrym przykładem konsoli idealnej na prezent jest Nintendo Wii. Zdarza się, że rodzice nie decydują się na kupno sprzętu elektronicznego do gier, bo nie chcą, by ich dzieci zbyt dużo czasu spędzały przed monitorem. Obawiają się problemów z kręgosłupem i siedzącego trybu życia, przed jakimi ostrzegają lekarze. Konsola Wii może być dla nich dużym zaskoczeniem, bo to sprzęt głównie do gier ruchowych. Dziecko może pojedynczo lub ze znajomymi grać w tenisa, rywalizować w tańcu lub ścigać się, a wszystko to przed ekranem komputera.

Czy konsola to dobry prezent dla dziecka z okazji komunii

Dla osób, które niechętnie uprawiają sporty, za to lubią gry video, może być to pierwszy krok do bardziej aktywnego stylu życia. Do konsoli wystarczy sprytnie dobrać gry, tak by dodatkowo zachęcić dziecko do ruszania się. Podstawą może być Wii Sports. Jedna gra pozwala uprawiać tenis, boks, grać w kręgle i baseball. Bardziej oryginalne jest Super Smash Bros Brawl, gdzie gracz wspiera w walce bohaterów ulubionych serii.

Przeczytaj także