Shadow

Czy da się połączyć rozkręcanie firmy z wychowaniem dziecka?

Jak już wcześniej opisywałyśmy, to macierzyństwo jest pięknym etapem w życiu każdej kobiety. Dużo zmian zachodzi, zaczynamy skupiać się na innych czynnościach. Czasami zapominamy o sobie samych, bo mamy bardzo mało czasu zarówno w dzień jak i w nocy.

Czy da się więc odpowiednio pogodzić wychowywanie dzieci i prowadzenie firmy? Tym bardziej, jeśli nasza firma wymaga stałego rozwoju i nie możemy pozwolić sobie na zaniedbania.

Społeczeństwo przyzwyczaiło nas do myślenia, że miejsce kobiety jest przy dzieciach – w domu. Kobieta ma gotować, sprzątać, wychowywać. Na całe szczęście takie myślenie powoli odchodzi w zapomnienie. W dzisiejszych czasach płeć piękna stawia na samodoskonalenie się i nie robi się dożywotniej przerwy w pracy z powodu urodzenia pociechy. Wiele młodych mam chce szybko wrócić do firmy. Dzięki temu żłobki, przedszkola są bardzo oblegane i czasem ciężko jest zapisać maluszka. Dlatego jeśli mamy w planach szybki powrót, to należy wcześniej krok po kroku podjąć działania. Prężnie działają też opiekunki dla dzieci. Co prawda ich usługi nie są zbyt tanie, ale jeżeli oboje rodziców musi lub chce pracować, stanowią super wyjście. Warto malucha wcześniej przyzwyczaić do osoby, która będzie się nim opiekować, bo można określać ją jako drugą mamę.

Czy istnieje idealna recepta na to, aby potrafić ogarniać porządek w domu, małe dziecko i swój interes?

Po pierwsze, da się już teraz rozkręcać swój biznes w domu. Jest to idealna opcja dla tych mam, które chcą same spędzać czas ze swoim maluszkiem. Internet bowiem ma dużą siłę przebicia. Można się nie tylko reklamować, ale szukać i pozyskiwać opcje na to, by promować swój biznes. Zawsze też da się dogadać z szefem i wykonywać część obowiązków w domu. Także bez wątpienia wilk syty i owca cała.

Prawo pozmieniało się na korzyść matek pracujących. Słyszałyście już o fajnej akcji zatytułowanej „Biurko dla mamy?”. Projekt jest bardzo fajną opcją, z tego względu, że oferują minimum 30% zniżki dla tych mam, które wracają do aktywności zawodowej, chcą rozkręcić swój interes albo najzwyczajniej w świecie – szukają odpowiedniej przestrzeni do pracy. Ponad to serwis ten daje możliwość zaplanowania spotkania biznesowego według naszych prywatnych potrzeb. Jak widzicie same plusy.

Jakie jest Wasze zdanie jeśli chodzi o łączenie wychowywania małego dziecka a rozkręcaniem firmy i pracą? Może macie sprawdzone porady dla pozostałych?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *