Shadow

Czy ćwiczenia pomagają w likwidacji cellulitu?

gym-998838_1280

Cellulit to bardzo nieestetyczny defekt kosmetyczny, który oprócz ładnej, potocznej nazwy: skórka pomarańczowa, nie posiada nic więcej ładnego i wdzięcznego. Jest powodem do złego samopoczucia, niskiej samooceny i wielu kompleksów.

Cellulit to nic innego jak zbita w nierównomierne grudki tkanka tłuszczowa, która przebija przez cienką skórę i tworzy na niej nieestetyczne góry i doliny. Szczególnie widoczny jest na udach i brzuchu, choć może również występować na piersiach i ramionach.

Przyczyną jego powstawania są w szczególności zmiany hormonalne w organizmie, choć wpływa na jego powstawanie i widoczność również otyłość, słaba jędrność skóry i brak mięśni.

Często bowiem bywa, że jesteśmy szczupłe, ale nie uprawiamy żadnego sportu ani też nie gimnastykujemy się regularnie i nasza skóra jest wiotka i słaba. W rezultacie spod takiej skóry zaczyna się „ przebijać” cellulit, który powstał wcześniej na skutek różnych zmian hormonalnych.

Kobiety nie mają większego wpływu na zmiany hormonalne w swoim organizmie, bo należą one do naszej natury, jednak mogą dbać o siebie i od tej fizycznej strony wpływać na swój wygląd. Wieloletnie badania wyraźnie wskazują, że regularna aktywność fizyczna przyczynia się do spłycenia zmian cellulitowych a w efekcie do ich zaniku. Nie oznacza to, że złogi tłuszczu znikają pod wpływem ćwiczeń, tylko się nieco rozbijają, wyrównują a mocna i jędrna skóra dopełnia całości.

W profilaktyce cellulitowe najlepsze jest połączenie ćwiczeń aerobowych i ćwiczeń siłowych. Idealnie by było abyśmy ćwiczyły przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Trening zawsze rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki: wymachy rąk, podskoki itp. Teraz przechodzimy do ćwiczeń siłowych: spięcia brzucha, pompki, przysiady z obciążeniem itp. Po 15 minutach ćwiczeń siłowych przechodzimy do treningu aerobowego i tutaj jest również absolutna dowolność, możemy biegać, skakać na skakance czy jeździć na rowerze. Taki trening aerobowy powinien trwać przynajmniej 20 minut.

Regularnie wykonywane ćwiczenia sprawią, że cellulit zacznie znikać a nasze ciało się wysmukli i ujędrni. Zgubimy przy okazji trochę zbędnych kilogramów i zyskamy całkiem nowe, piękne, ładne, szczuplejsze i bez skórki pomarańczowej ciało.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *