Shadow

Ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień

Płaski brzuch w tydzień? Czy to naprawdę niemożliwe? Wykonując zwykłe ćwiczenia, potrzebujemy ok. 6 – 8 tygodni, aby zobaczyć pierwsze efekty. Tymczasem amerykański naukowiec dr Tony Casteriano opracował trening, który skróci ten czas do siedmiu dni! Jedyna wada? Trzeba ćwiczyć codziennie.

Pierwsze ćwiczenie: napinanie mięśni brzucha.

Należy położyć się na plecach i podnieść ugięte nogi w ten sposób, aby łydki były położone równolegle do podłogi. Następnie skrzyżuj ręce na klatce piersiowej. Teraz, robiąc wydech, należy unieść głowę oraz górną część pleców. Wydychając powietrzę opuść powoli plecy, ale bez opierania głowy na podłodze. Całość należy robić na wydechu, bardzo powoli. W ten sposób należy zrobić ok. 20 powtórzeń.

Brzuszki odwrócone.

Kładąc się na podłodze połóż proste ręce za głowę, wsuwając dłonie za coś ciężkiego – najlepiej jakiś mebel – może to być np. kanapa. Teraz unieś nogi do pionu i lekko ugnij kolana. Napnij mięśnie brzucha, dociśnij plecy do podłogi i robiąc wydech, unieś biodra o kilka centymetrów. Wraz z wydechem opuść biodra. Należy zrobić minimum 18 powtórzeń, jednak jeżeli zaczniesz gwałtownie podrywać biodra do góry, przerwij ćwiczenie.

Unoszenie bioder.

Kładąc się na prawym bogu podeprzyj głowę na ręce zgiętej w łokciu, zaś lewą rękę połóż na biodrze. Napinając mięśnie brzucha podnieś teraz biodra, tak aby utworzyły prostą linię. Po kilku sekundach opuść je z powrotem na podłogę. Następnie to samo ćwiczenie zrób na lewym boku.

Pamiętaj! Ćwiczenia należy robić powoli – z wysiłkiem, ale nie „na siłę”. Jeżeli czujesz, że masz dość – zrób sobie krótką przerwę i wróć do ćwiczeń. Każde z nich należy wykonać przynajmniej kilka razy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *