Shadow

Co zabrać ze sobą na wakacje w tropiki?

booked-653400_1280

Wakacje już powoli się kończą, najwyższy czas, więc pomyśleć o tym gdzie w tym roku wyruszymy na wakacyjne wojaże. Ci, którzy jeszcze nie wybrali i nie zarezerwowali miejsca, to powinni to zrobić jak najszybciej. W szczycie sezonu o wiele trudniej o dobrą miejscówkę i oczywiście zapłacimy wtedy też o wiele więcej.

Ci, którzy w tym roku postanowili swoje wakacje spędzić w tropikach, to do wyjazdu powinni przygotować o wiele wcześniej. Szczególnie istotna tutaj jest i wymagająca czasu jest strona medyczna takiego wyjazdu. Do wielu krajów tropikalnych wymagane są szczepienia i trzeba o takowe pytać w instytucjach zwanych sanepidami.

Jeżeli przy wjeździe do kraju, który wybraliśmy sobie na wakacje nie trzeba jednak obowiązkowych szczepień, to jednak warto samemu zatroszczyć się o swoją rodzinę i zaszczepić wszystkich uczestników wyprawy przeciwko chorobom, które w takich miejscach występują bardzo często. Idealnie byłoby zaszczepić się przeciwko malarii, durowi brzusznemu, tężcowi czy wirusowemu zapaleniu wątroby.

Przed zakupem biletów i przed rezerwacją miejsca w hotelu warto wcześniej przeprowadzić wywiad o okolicy, do której się wybieramy. Czy nie panują tam jakieś choroby, czy nie ma zagrożenia epidemią, czy jest sytuacja polityczna jest stabilna i czy nie ma wzmożonego zagrożenia działaniami wojennymi? Nie warto ryzykować zdrowia i życia swojej rodziny i gdy jakieś niepokojące sygnały się pojawią, to najbezpieczniej wybrać się w inny region czy do innego kraju.

Przed samym wyjazdem w tropiki warto zatroszczyć się i skompletować podręczną apteczkę. Pamiętajmy, że w takich krajach możemy mieć utrudniony dostęp do niektórych leków, dlatego warto je zabrać ze sobą. To jest szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na choroby, które wymagają stałego brania leków.

Oczywiście w apteczce powinny być również leki powszechnie stosowane, takie jak węgiel, probiotyki, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Oczywiście nie powinno zabraknąć bandaży, plastrów czy środków odkażających.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *