Shadow

Jak podnieść temperaturę w długoletnim związku?

couple-260899_1280

Na początku każdego związku jest wielka namiętność, hormony szaleją, motyle w brzuchu wciąż dają o sobie znać i wydaje nam się, że ta euforia nigdy nie minie. Pod wpływem tego nagłego i wspaniałego uczucia wiążemy się w pary, bierzemy śluby i zakładamy rodzinę. Potem przychodzi zwykłe życie, codzienne obowiązki: dbanie o dom i o dzieci. Dochodzi do tego jeszcze praca i różne mniejsze czy większe kłopoty. W całym tym zamieszaniu zapominamy często o sobie, o swoich pragnieniach, o swoich potrzebach i gubimy gdzieś po drodze całą tą namiętność i burzę uczuć. Na tym etapie łatwo o zdradę, o rozpad małżeństwa czy związku. Zatem gdy zauważymy, że w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to czas zadbać o swoje relacje, póki nie jest jeszcze za późno.

Przede wszystkim przyjrzymy się dokładnie naszemu życiu: jak spędzamy wolny czas, kiedy ostatnio byliśmy tylko we dwoje na spacerze, w restauracji czy na potańcówce? Dawno? Tak dawno, że nawet tego nie pamiętasz? To jest już sygnał alarmowy i czas działać!

W długoletnich związkach największym przeciwnikiem jest dla związku przyzwyczajenie i brak dbania o siebie. Zatem rozpocznijmy od zmian w sobie i zaproponujmy to samo partnerowi. Nowa fryzura, wizyta u kosmetyczki, nowa bluzka i piękna bielizna będą tutaj wskazane. Gdy partner zobaczy nasze nowe oblicze i to, że staramy się dla niego, to od razu temperatura w waszym związku się nieco podniesie.

Gdy nieco już odmienimy swój wizerunek, to koniecznie zaaranżujmy jakieś spotkanie tylko we dwoje. Nie z dziećmi, nie z wnukami czy z sąsiadami. W e dwoje wybierzcie się na romantyczną kolację, do kina i na długi spacer. Warto powrócić do miejsc gdzie się poznaliście aby na spokojnie przypomnieć sobie to wszystko co was przed laty połączyło.

W związkach, które mają nieco większe kłopoty, zdrady czy w ogóle brak jest porozumienia, to potrzebne jest tutaj bardzie kategoryczne działanie, które sprawi, że wasz związek znów nabierze barw. Najpierw konieczna jest szczera rozmowa. Nie kłótnia, tylko rozmowa i szczere powiedzenie partnerowi czego się pragnie, czego w związku brakuje i co nas w partnerze denerwuje. Warto spisać to wszystko na kartkach i potem wymienić się nimi. Tak unikniemy kłótni i na spokojnie każdy będzie mógł oswoić się z pragnieniami partnera.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *